×

Tadej Pogačar tudi letos visoko na lestvici športnika leta

Tadej Pogačar

Letošnja podelitev naziva športnika leta je zaradi obveznosti nekaterih športnikov minila brez njih. Tako je na prireditvi manjkal tudi lanski športnik leta Tadej Pogačar, ki je letos po izboru Društva športnih novinarjev Slovenije osvojil drugo mesto.

Kristijan Čeh

Laskavi naziv športnika leta je pripadel metalcu diska Kristijanu Čehu. Za njim je zavidljiva sezona. Izmed 21 tekem le dveh ni končal na najvišji stopnički, enkrat je osvojil drugo in enkrat tretje mesto.  Letos je v ZDA z rekordom prvenstev 71,13 metra postal svetovni prvak in postal zmagovalec diamantne lige v Birminghamu. Na evropskem prvenstvu v Münchnu je osvojil drugo mesto. Nagrado za drugo mesto je v imenu Tadeja Pogačarja prevzel njegov oče, Tadej pa se je za nagrado zahvalil preko video povezave. Slovenski kolesarski as in najboljši kolesar sveta je v letošnji sezoni osvojil 16 zmag. Alpski smučar in srebrni olimpijec iz Pekinga Žan Kranjec pa je po glasovanju športnih novinarjev osvojil tretje mesto.

Urša Bogataj

V konkurenci športnic je naziv športnice leta 2022 prejela smučarska skakalka Urša Bogataj, imetnica dveh zlatih olimpijskih medalj iz olimpijskih iger v Pekingu. Eno je prejela v mešani ekipi in eno posamično, sezono pa je končala s tretjim mestom v skupnem seštevku svetovnega pokala.

Drugo mesto je pripadlo lanski zmagovalki Janji Garnbret, ki je naslov prejela tudi v letih 2018 in 2019, tretje pa skakalki Niki Križnar, ki je v posamični tekmi na olimpijskih igrah v Pekingu osvojila srebro, v mešani ekipni tekmi pa zlato.

Mešana ekipa

Mešana skakalna ekipa, ki jo sestavljajo Urša Bogataj, Nika Križnar, Peter Prevc in Timi Zajc, je postala ekipa leta, kot najbolj obetavna športnica pa golfistka Pia Babnik.

Posebno priznanje za fair-play sta prejeli biatlonka Polona Klemenčič in fizioterapevtka Ula Hafner. Na olimpijskih igrah v Pekingu sta našli in ekipi norveške zvezdnice Marte Olsbu Roeiseland izročili manjkajoči del puške, ki je norveško mešano biatlonsko štafeto pripeljala do naslova olimpijskih prvakov.

Objavljeno: 14.12.2022