My applications (0)
×

Uspešen prvi dan na velodromu v Češči vasi

Veldrom

Na velodromu v Češči vasi je Kolesarski klub Adria Mobil poskrbel za pesto dogajanje, saj je organiziral dve mednarodni dirki, Pokal Novega mesta in Božično - novoletni kriterij.

Velodrom

Prvi dan je minil uspešno, na pokalu se je pomerilo 200 kolesarjev iz šestih evropskih držav. Podobno število jih bo nastopilo tudi danes, ko se bo dvodnevni dogodek kategorije UCI C2 končal s kraljevo disciplino madison, kjer kolesarji dirkajo v paru. Med tekmovalci je tudi Matevž Govekar.

Z obnovo velodroma v Češči vasi pri Novem mestu se na Kolesarski zvezi Slovenije in med klubi daje vse večji poudarek razvoju velodromskega kolesarstva. Tako se novomeški klub, ki letos praznuje 50. letnico obstoja, že lahko pohvali z mladinskim svetovnim prvakom in bronastim na evropskem prvenstvu v disciplini na izpadanje Žakom Erženom. Tokrat je Žak v mavričasti majici prišel sotekmovalce le pozdravit, saj se je zaradi poškodbe odpovedal nastopu. Je pa na dirki nastopil evropski prvak v dirki na izpadanje Matteo Fiorin in med mladinci prepričljivo osvojil zmago.

Velodrom
Matteo Fiorin

Velodrom
Žak Eržen

Po štartih mlajših in združenih ženskih kategorij so se zadnji pomerili člani, ki so prevozili 120 krogov. Zmagal je Madžar Bertold Drijver, ki velodrom že pozna. Lani so se madžarski tekmovalci na njem pomerili na državnem prvenstvu, pred pomembnejšimi dirkami pa ga občasno izkoristijo za trening. O dirki je povedal:

»Danes je bila težka tekma. Počutil sem se odlično in sem zelo užival v dirkanju. Vendar je bila dirka res zahtevna in konkurenca prav tako.«

Velike načrte ima tudi v madisonu, kjer bo nastopil skupaj s tretjeuvrščenim Viktorjem Filutásom, trenutno še članom Adria Mobila, ki bo prihodnje leto dirkal za poljsko kontinentalno ekipo.

»Najin namen je zmaga, saj smo prišli po zlato medaljo. Ena je osvojena, z Viktorjem se bova potrudila, da osvojiva še eno,« je samozavestno povedal 19-letni zmagovalec.

Drugo mesto je osvojil Avstrijec Daniel Auer (WSA KTM). Izmed Slovencev se je najbolje odrezal izkušeni Marko Pavlič (Meblojogi Proconcrete), ki je osvojil 5. mesto.

Velodrom

Prvi trije po kategorijah:

POKAL NOVEGA MESTA, SREDA, 28. 12. 2022

Dečki U13, Dirka na končni cilj

1. Anej Resman (PERUTNINA PTUJ)

2. Gal Klun (POGI TEAM UAE GENERALI)

3. Franci Krajnc (POGI TEAM UAE GENERALI)

Deklice U13, Dirka na končni cilj

1. Kaja Adam (PERUTNINA PTUJ)

2. Neža Reželj (KK ADRIA MOBIL)

3. Živa Bohak (PERUTNINA PTUJ)

Dečki U14, Dirka na končni cilj

1. Jure Jovanovič (POGI TEAM UAE GENERALI)

2. Maks Majnik (POGI TEAM UAE GENERALI)

3. Luka Ukmar (POGI TEAM UAE GENERALI)

Deklice U14, Dirka na končni cilj

1. Lara Mehle (KK ADRIA MOBIL)

2. Stella Lindič (KK ADRIA MOBIL)

3. Lina Mehle (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT)