×

Uspeh mladih kolesarjev na velodromu na Portugalskem

Zmagovalna trojica-FB KZS

Kolesarska odprava v sestavi Žak Eržen, Natan Gregorčič, Erazem Valjavec, Nejc Peterlin, Nika Bobnar in Neža Zupanič se je pretekli konec tedna udeležila mednarodnega tekmovanja na velodromu - Trofeu Internacional Municipio de Anadia na Portugalskem, kjer je dosegla odlične rezultate.

Žak Eržen, ki je lani na tem velodromu med starejšimi mladinci v kategoriji na izpadanje na evropskem prvenstvu osvojil bronasto medaljo, je bil tudi tokrat najuspešnejši. Slavil je v omniumu, kjer so se po štirih disciplinah na zmagovalni oder zavihteli kar trije Slovenci. 17-letnik iz KK Adria Mobil je zmagal z zbranimi 160. točkami, drugi s 138. točkami je bil Nejc Peterlin in tretji s 127. osvojenimi točkami Erazem Valjavec. Eržen je postal tudi zmagovalec dirke na končni cilj in dirke na točke.

Odlične rezultate je zaokrožila Neža Zupanič, ki je med mladinkami v dirki na točke osvojila 2. mesto.

V različnih disciplinah med mladinskimi in članskimi kategorijami iz 29 držav se je pomerilo 230 tekmovalcev, tudi pet kolesarjev svetovne serije. Slovenska odprava je potekala v sodelovanju med Kolesarsko zvezo Slovenije, ekipo Bahrain Victorius in KK Adria Mobil. Med člani je v dresu KK Adria Mobil nastopil tudi Eduard Žalar, ki je v sprintu osvojil 20. mesto.

Letos julija bo v Anadii ponovno organizirano evropsko prvenstvo za kategorije do 23 let. Glede na uspehe, ki so jih slovenski tekmovalci poželi tokrat, si tudi v prihodnje lahko nadejamo visoke rezultate.

Objavljeno: 22.01.2023