×

Saudi Tour: Mezgec v prvi deseterici

Saudi Tour - 4. etapa

Četrta, kraljevska etapa Dirke po Savdski Arabiji z zaključkom na razgledni točki Harat Uvajrid, se je končala z zmago Portugalca Rubena Guerreire (Movistar), ki je oblekel zeleno majico vodilnega kolesarja. Luka Mezgec (Jayco-AlUla) je etapo končal na devetem mestu.

»Vzpon sem skupaj s klubskimi kolegi prevozili že na treningu. Nismo pa vedeli, kakšne bodo noge po živčnih etapah z veliko vetra. Vendar je uspelo po zaslugi mojih fantastičnih kolegov, našega športnega direktorja in celotnega osebja. Ta zmaga je zanje in za mojo družino,« se je veselil Portugalec, ki bo po vsej verjetnosti tudi končni zmagovalec letošnje izvedbe.

Dobrih 163 kilometrov dolga etapa se je končala s šprintom trojice najhitrejših, med katerimi zaradi zahtevnosti trase ni bilo šprinterjev. Kolesarje je namreč nekaj manj kot deset kilometrov pred ciljem čakal 2,9 kilometra dolg klanec s povprečnim naklonom 12 odstotkov, visok 1215 metrov.

Drugo mesto je osvojil Italijan Davide Formolo (UAE Team Emirates) in tretje Kolumbijec Santiago Buitrago (Bahrain-Victorious). Prvi trije v etapi so tudi novi vodilni v skupnem seštevku. Luka Mezgec je skupno na desetem mestu s 43. sekundami zaostanka.

Kolesarje v petek čaka še zadnja etapa, dolga 145 kilometrov, namenjena šprinterjem.

Objavljeno: 02.02.2023