×

Tadej Pogačar na dirki Pariz-Nica po četrti etapi v rumenem

Tadej Pogačar

Z zmago v četrti etapi je Tadej Pogačar oblekel tudi majico vodilnega na dirki Pariz-Nica. Dan po ekipnem kronometru, kjer je na dirki proti soncu Jumbo Visma tudi z Janom Tratnikom, je bil Pogačar najmočnejši v zaključnem klancu. Presenetljivo je za 43 sekund zaostal Danec Jonas Vingegaard (Jumbo Visma) in v cilj prišel na 6. mestu.

Drugo mesto je osvojil Francoz David Gaudu (Groupama – FDJ) in tretje Švicar Nino Mäder (Bahrain Victorius).

Napad dobre 4 kilometre pred ciljem

Prvi napad favoritov za zmago v gorski etapi, dolgi 164,7 kilometrov s tremi kategorizirani vzponi, se je zgodil 4,3 kilometre do cilja. Na zaključnem vzponu je najprej napadel Vingegaard, na napad je odgovoril Pogačar. Nato je pobegnil Gaudu, ki si je privozil 15 sekund prednosti. A Pogačar je dva in pol kilometra pred ciljem  pospešil, Danec mu ni uspel slediti, prav tako je bil Pogačar v zaključnem šprintu premočan za Gauduja.

Skupni seštevek

Tadej Pogačar je z bonifikacijskimi sekundami, ki jih je osvojil v letečem sprintu, 10 sekund pred Gaudujem in 44 sekund pred Jonasom Vingegaardom. Na četrtem mestu je Simon Yates (Jayco AlUla), ki za vodilnim zaostaja manj kot minuto (+56). Jan Tratnik je na začetku zadnjega vzpona popustil in v cilj prišel na 32. mestu in je skupno 23., Tadejev pomočnik Domen Novak je bil 58. in je skupno na 77. mestu.

Objavljeno: 08.03.2023