×

Žak Eržen na belgijski klasiki do tretjega mesta

Žak Eržen

Slovenska mladinska reprezentanca je v Belgiji nastopila na dirki prve kategorije Danilith Nokere Koerse. Žak Eržen je ciljno črto v finalnem šprintu prevozil tretji. Za pet sekund je bil od Slovenca hitrejši Britanec Jed Smithson (Fensham Howes-MAS Design), drugi s tremi sekundami zaostanka je bil Belgijec Lars Vaden Heede (Crabbé Toitures - CC Chevigny). To so druge stopničke za Eržena na drugi dirki v reprezentančnem dresu, saj je na dirki Kuurne-Bruselj-Kuurne v februarju osvojil drugo mesto.

Žak Eržen je tako izenačil lansko uvrstitev Grege Podlesnika, sam pa se je lani uvrstil na peto mesto. Tokrat, za razliko od lani, s tretjim mestom ni bil videti najbolj zadovoljen.

Belgijska klasika od Deinzeja do Nokera je bila dolga 129 kilometrov. Na njej so po izboru selektorja Naceta Korošca poleg Eržena nastopili Jakob Omerzel, Jaka Marolt, Marcel Skok, Erazem Valjavec in Nejc Peterlin. Na dirki z ozkimi tlakovanimi cestami je nastopilo 150 tekmovalcev, kratki, a strmi klanci pa so poskrbeli za selekcijo. V zadnjem krogu je bil v skupini šestih ubežnih kolesarjev tudi Jaka Marolt, a vodilna skupina je razpadla na zadnjem odseku tlakovcev, Marolt je odpadel. Nadaljevala je trojica, Eržen z zasledovalci jih je poskusil ujeti, a Britanec, sicer odličen velodromski kolesar in Belgijec sta bila prehitra za Novomeščana.

Dirke ni končalo 65 kolesarjev, med njimi tudi Nejc Peterlin. Jakob Omerzel je bil 33., Jaka Marolt 34., Marcel Skok 51. in Erazem Valjavec 52.

Bujak do 31. mesta

Na ženski klasiki je nastopila tudi Eugenia Bujak (UAE ADQ), ki je osvojila 31. mesto. V cilj je prišla v prvi zasledovalni skupini s petimi sekundami zaostanka. Zmagala je Nizozemka Lorena Wiebes (SD Worx).

Objavljeno: 12.03.2023