×

Pred gorsko etapo v sprintu najmočnejši Avstralec Groves, Roglič ostaja vodilni

4. etapa

Četrta etapa Dirke po Kataloniji se je pričakovano končala brez pretresov za vodilne v skupnem seštevku. Priložnost so iskali šprinterji, najmočnejši je bil 24-letni Avstralec Kaden Groves (Alpecin-Deceuninck), ki je tudi lani osvojil etapno zmago. Primož Roglič (Jumbo Visma) je osvojil 15. mesto in ostaja vodilni v skupnem seštevku.

Drugo mesto v etapi je osvojil Bryan Coquard (Cofidis) in tretje Corbin Strong (Israel-Premier Tech).

Beg se ni izšel

Po številnih neuspešnih poskusih pobega je ta po osvojenem vrhu prvega vzpona uspel peterici, ki so jo sestavljali Španca Roger Adrià (Equipo Kern Pharma) in David de la Cruz (Astana-Premier Tech), Danec Christopher Juul-Jensen (Jayco-AlUla), Norvežan Torstein Træen (Uno –X), in Francoz Nans Peters (AG2R Citroën). Privozili so si tri minute prednosti, ki je začela kopneti po dvigu tempa glavnine z delom ekip INEOS Grenadiers, Cofidis in Alpecin-Deceuninck. Štiri kilometre pred ciljem je bila ubežna skupina ujeta in pripravili so se sprinterski vlaki.

V skupnem seštevku brez sprememb

Po vsej verjetnosti se bo razplet v skupnem seštevku odvil v petek na zadnji gorski etapi, ki se bo ponovno končala s ciljnim vzponom. Remco Evenepoel, ki ima enak čas kot Primož Roglič je že napovedal, da se bo boril za zmago in se iz etape v etapo počuti močnejši. Etapa bo dolga 177 kilometrov, na trasi bosta dva vzpona tretje kategorije in zaključni 8,4 kilometra dolg vzpon na Lo Port, ki na zaključnem delu doseže tudi 14 odstotni naklon.

Objavljeno: 23.03.2023