×

Jaka Marolt osmi na belgijski klasiki Gent – Wevelgem

Reprezentanca

Na belgijski klasiki Gent – Wevelgem so se pred kolesarji in kolesarkami svetovne serije pomerili člani slovenske reprezentance - mladinke, mladinci in mlajši člani. Na selektivni trasi so se v hladnem in deževnem vremenu odlično odrezali mladinci. Jaka Marolt se je uvrstil v prvo deseterico, osvojil je osmo mesto.

V dresu slovenske reprezentance so poleg Marolta dirkali Žak Eržen, Marcel Skok, Jakob Omrzel, Nejc Peterlin in Jan Lešnik. Dirko sta končala še Eržen na 18. mestu in Skok na 62. mestu. Marolt je po 60 kilometrih bega ciljno črto prečkal na 8. mestu. Najmočnejši je bil domačin Steffen De Schuyteneer, član razvojne ekipe AG2R Citroën.

Med mladinkami je dirko končala le Ema Podberšič na 70. mestu. v ekipi so bile še Tia Springer, Dominika Štrukelj, Neža Zupanič in Sara Pestotnik. Zmagala je Britanka Izzy Sharp (Tofauti Everyone Active).

Ni pa se izšlo mlajšim članom Boštjanom Murnom, Fabijanom Kraljem, Jakom Špoljarjem, Gregom Podlesnikom in Nejcem Komacem, saj dirke nihče ni končal. Sicer so dirkali v zahtevnih pogojih, prevozili so 183,8 kilometrov. Zmago je osvojil domači kolesar Gil Gelders, prav tako član razvojne ekipe Soudal Quick-Step Devo Team.

Objavljeno: 27.03.2023