×

V Italiji trije Slovenci na stopničkah

Amaterji

Na velikonočni ponedeljek so se 6. izvedbe dirke San Martino v Italiji udeležili tudi Slovenci. Kar trije so bili na stopničkah, Andrej Žavbi je bil absolutno najmočnejši in v kategoriji Supergentleman A osvojil zmago, Ajda Opeka je bila druga v kategoriji Donne B in Timotej Bavec drugi med Juniorji.

Dirka je potekala v kraju Passons blizu Udin, zaradi bližine meje s Slovenijo in prazničnega dne se je je udeležilo kar nekaj slovenskih kolesarjev. Kategorije nad 60 let in ženske so se pomerile na treh, ostale kategorije so prevozile štiri kroge. Krog je bil dolg 25 km. Vse tri dirke so zaznamovali pobegi in številni skoki, a v zaključku je zmago odločil šprint najmočnejših. V kategoriji Gentelman A je bil zelo aktiven tudi Aleš Hren, ki je bežal s kasnejšim zmagovalcem Gianmarcom Agostinijem (M9 RACING TEAM). Na koncu je v boju za zmago končal na 6. mestu.

Rezultati

V kategoriji Gentelman B je Tomaž Šeme (JB TEAM) osvojil 7. mesto, Lucijan Premrn (KK IZVIR VIPAVA) je bil 13. Med Veterani B je Andrej Dolenc (ŠD POLJANE) dirko končal tik pod stopničkami na 4. mestu, Mitja Oter se je uvrstil mesto za njim, Blaž Omahen (oba G.S. DE LUCA)  je bil 7.

V kategoriji Senior A je bil Boštjan Prelc (KK IZVIR VIPAVA) 6., Blaž Oblak (KK JAN SPORT) je bil 10. V kategoriji Senior B je Mitja Klavora (KK IZVIR VIPAVA) osvojil 5. mesto.

V kategoriji Junior so bili uspešni tudi Jaka in Martin Oven (KD ROG) ter Klemen Komac (KK PANTAL). Jaka je ciljno črto prevozil na petem mestu, Martin je bil sedmi, Klemen pa deveti.

Objavljeno: 11.04.2023