×

Na Istria Grand Fondo zmaga Laure Šimenc in Johnnyja Hoogerlanda

Johnn Hoogerland

Na deveti izvedbi dirke Istria Gran Fondo, ki je letos prvič del svetovne serije UCI Gran Fondo, sta zmago osvojila lanska zmagovalca velike Franje, Slovenka Laura Šimenc in v Avstriji živeči Nizozemec Johnny Hoogerland. Na krajši razdalji sta bila najhitrejša Italijana Andrea Chiminello in Michela Gorini, a tudi Slovenci niso veliko zaostajali.

Istria Gran Fondo

Na dirki se je pomerilo preko 600 kolesarjev iz 25. držav, ki jih je čakala daljša, 119 kilometrska razdalja ali krajša, 94. kilometrska različica. Iz Umaga so se podali v Karigador, do Vižinade in naprej na Motovun, v Oprtalj, na daljši trasi pa so kolesarji naredili še dodaten krog, nato pa se preko Kaštela in Plovanij vrnili v Umag.

Nekdanji profesionalni kolesar Johnny Hoogerland se je letos januarja ob boku Grege Boleta pomeril na etapni dirki Tour of Sharjah v Združenih Arabskih Emiratih, kjer je osvojil 28. mesto v skupnem seštevku, tokrat pa je bil ponovno nepremagljiv. Sicer stari znanec slovenskih cest je na 119 kilometrski razdalji s 1.503 metri vzpona v cilj prišel s časom 3:03:09. Devet sekund je zaostal Slovenec Matic Žumer, ki je postavil drugi čas absolutno, tretji je ciljno črto prevozil Čeh Michal Kollert (Xeelo Cycling Team).

Laura Šimenc

Med ženskami je Laura Šimenc (Team DeRosa Santini/ BK Novigrad) močno ugnala konkurenco. V cilj je prišla s časom 3:20:10. Drugouvrščena Avstrijka Angelika Tazreiter (RC Kürnberg) je v cilj prišla 18 minut in tri sekunde za absolutno zmagovalko, tretja je bila Petra Pasar (KK Soča Kobarid) (+23:30).

Na krajši razdalji s 1.071 metri vzpona je bil v zaključku najmočnejši Italijan Andrea Chiminello (Spezzotto Bike Team), ki je za sekundo ugnal Tilna Černigoja (Izvir Vipava) in za deset sekund Jureta Bitenca.

Istra Gran Fondo

Med ženskami je bila najmočnejša Italijanka Michela Gorini, po daljši odsotnosti pa je drugo mesto absolutno osvojila Katarina Novak (New Molini Dolo Team Granfondo). Za Italijanko je zaostala za 2 minuti in 46 sekund. Tretja je bila Avstrijka Franziska Ehrenreich (Union Raiffeisen Radteam Tirol).

Kljub slabši vremenski napovedi je kolesarje pričakalo sončno in razmeroma toplo vreme, zato je bila slikovita istrska pokrajina vredna obiska. To so potrdili tudi številni Slovenci, ki so na dirki redni gosti in vsako leto posegajo po odličnih rezultatih. Tudi letos so v posameznih kategorijah pobrali kar 35 medalj.

Fotogalerija: Istra Gran Fondo