×

2. Pokal Kamnika: med starejšimi mladinci zmaga Omrzela

Pokal Kamnik

V nedeljo so se mlajši in starejši mladinci ter članice pomerili na drugi izvedbi Pokala Kamnika in VN Zavarovalnice Generali ZAME. Med članicami je bila najmočnejša Tjaša Sušnik, med starejšimi mladinci Jakob Omrzel, med mlajšimi Bastian Petrič in med starejšimi mladinkami Sara Pestotnik.

Pokal Kamnika

Dirka z dolžino kroga 14,5 kilometra in 214 višinskimi metri na krog je postregla z razgibano traso, ki jo krasi tudi makadamski odsek. S starta v Tunjicah so se kolesarji slaba dva kilometra vzpenjali proti Vrhovju, nato je sledil tehničen spust prot Cerkljanski Dobravi. Krog se je nadaljeval mimo Komendske Dobrave, Podboršta, Gmajnice in Mlake. Od Mlake proti Tunjicam je kolesarje čakal 2,5 km dolg makadamski odsek, v zadnjem kilometru pa selektiven vzpon proti cilju. Za mednarodno dirko je poskrbelo nekaj tujih kolesarjev iz Hrvaške, Srbije, Turčije in Avstrije.

V prvem štartu so nastopile vse kategorije razen starejši mladincev, ki so se pomerili na štirih krogih, starejši mladinci so prevozili dva več. Med mlajšimi mladinci, ki so bili najštevilčnejši, je bila že v tretjem krogu v pobegu trojica kolesarjev, ki je uspela obdržati prednost do cilja. Na zadnjem vzponu pred ciljem je bil najmočnejši Bastian Petrič (POGI TEAM UAE GENERALI), ki ja za 24 sekund seboj pustil Gala Stareta (KK BLED), za 27 sekund pa je zaostal Bor Ebner (POGI TEAM UAE GENERALI).

Tudi v drugem štartu je bil uspešen beg štirih ubežnikov, Nikolaja Gregorčiča, Anžeta Ravbarja, Jakoba Omrzela in člana KK Kranj Svena Aleksandra Mernika. Zadnji je sicer v zadnjem krogu nekoliko zaostal in v cilj prišel na 8. mestu.

Prvi trije po kategorijah:

V kategoriji ČLANICE (WE) je prvo mesto osvojila Tjaša Sušnik, druga je bila Nika Bobnar in tretja Nina Pugelj (vse BTC CITY LJUBLJANA SCOTT).

Članice

V kategoriji STAREJŠI MLADINCI (MJ) je prvo mesto osvojil Jakob Omrzel (KK ADRIA MOBIL), drugi je bil Anže Ravbar (KK ADRIA MOBIL) in tretji Nikolaj Gregorič (POGI TEAM UAE GENERALI).

Starejši mladinci

V kategoriji STAREJŠE MLADINKE (WJ) je prvo mesto osvojila Sara Pestotnik, druga je bila Ema Podberšič (obe BTC CITY LJUBLJANA SCOTT) in tretja Neža Zupanič (KK ADRIA MOBIL).

Starejše mladinke

V kategoriji MLAJŠI MLADINCI (U17) je bil najhitrejši Bastian Petrič (POGI TEAM UAE GENERALI), drugo mesto je osvojil Gal Stare (KK BLED) ter tretje Bor Ebner (POGI TEAM UAE GENERALI).