×

Med prazniki slovenski kolesarji uspešni v tujini

Cestne dirke

Kljub praznikom so se kolesarji slovenskih klubov in člani slovenske reprezentance odpravili na mednarodne dirke, kjer so bili zelo uspešni.

Na italijanski državni praznik ob dnevu osvoboditve dirka v Rimu

V Italiji so se 25. aprila mlajši člani v Rimu udeležili dirke GP della Liberazione. Na zahtevni in hitri dirki je slavil domačin Alessandro Romele (Team Colpack Ballan), drugi je bil Danec Gustav Wang (Restaurant Suri – Carl Ras), tretji pa prav tako domačin Alessandro Pinarello (Green Project-Bardiani CSF-Faizane). Na 12. mestu je dirko končal član Adria Mobil Boštjan Murn, ki je z zmagovalcem zaostal 40 sekund. Na dirki so se pomerili tudi člani slovenske reprezentance, kjer je dirko končal le Luka Ziherl na 25. mestu.

Žak Eržen drugi na 68. Coppa Montes

Starejši mladinci so se pomerili na 68. izvedbi dirke Coppa Montes v Italiji. V prvi deseterici sta končala dva Slovenca, Žak Eržen (Adria Mobil) je osvojil odlično drugo mesto, na petem pa je končal Erazem Valjavec (Autozai Petrucci Contri Team).

Gašper Štajnar drugi na dirki Strade Fiumane

V mestu Fiume Veneto so na dirki Strade Fiumane nastopili mlajši mladinci, deklice in dečki (A, B). Na izredno zahtevni dirki, ki je potekala v dežju in makadamskih odsekih, je Gašper Štajnar (Adria Mobil) med mlajšimi mladinci osvojil 2. mesto. Tretji med štirimi ubežniki je bil Jakob Šlibar (Pogi Team), na petem in šestem pa sta dirko v šprintu glavnine zaključila njegova klubska kolega Žan Lopatič in Žiga Stare.

Jakob Omrzel zmagovalec gorskih ciljev

V Canevi v Italiji so se na dirki GP Maggio Fiaschettano - Memorial Ivo Freschi pomerili starejši mladinci klubov KK Adria Mobil, KK Kranj IN KK Perutnina Ptuj. 80 kilometrsko izredno selektivno traso je končalo le 24 od 67 kolesarjev. Prva tri mesta so osvojili člani ekipe Borgo Molino-Vigna Fiorita, zmagal je domačin Andrea Montagner. Jakob Omrzel (Adria Mobil) je v cilj prišel v prvi zasledovalni skupini 24 sekund za zmagovalcem in osvojil četrto mesto in bil najboljši v točkovanju gorskih ciljev. V prvi deseterici je dirko zaključil še en član KK Adria Mobila Nejc Peterlin ki je bil 10.

Zmaga Maksa Olenika na dirki Giornata del ciclismo Manzanese

Maks Olenk

Med dečki A je v Manzanu na 4. izvedbi dirke Giornata del ciclismo Manzanese  s solo zmago slavil Maks Olenik (mebloJogi), drugo mesto pa je osvojil Rok Bajželj (KK Kranj).

Fotografije: Lawrence Cozzutto

Objavljeno: 02.05.2023