×

Mohorič zmagal Dirko po Poljski

Mohorič

Matej Mohorič (Bahrain Victorius) je po drugi etapi Dirke po Poljski oblekel rumeno majico vodilnega in jo obdržal do zadnje etape. Tudi v zadnji etapi je z dodatno osvojeno bonifikacijsko sekundo ohranil prednost pred Joaom Almeido (UAE Emirates), zadnjo etapo pa končal na 29. mestu. Portugalec, s katerim je bil bitko do zaključka dirke, je ciljno črto prevozil na 35. mestu.

Zadnja etapa s ciljem v Krakowu je bila dolga 166,6 km. Pred etapo je imel Matej Mohorič z Joaom Almeido enak čas v skupnem seštevku, a kljub diktiranju tempa ekipe UAE Emirates je bil na vmesnem šprintu Mohorič močnejši in osvojil tri bonifikacijske sekunde. Portugalec le dve.

Na drugem vmesnem šprintu so bonifikacije pobrali ubežniki, zato je ekipi UAE ostal le boj za bonifikacije v cilju. V zaključnih korgih po Krakowu je prišlo v glavnini do padca šestih kolesarjev. Mohorič je ostal v ospredju, zato je v cilju upravičeno slavil zmago.

Etapo je dobil Belgijec Tim Merlier (Soudal QuickStep), drugi je ciljno četo prevozil Nizozemec Arvid de Kleijn (Tudor Pro Cycling) in tretji Kolumbijec Fernando Gaviria (Movistar).

V skupnem seštevku je zmagal Matej Mohorič. Drugi je Portugalec João Almeida, tretje mesto je obdržal Poljak Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers). Matevž Govekar je dirko zaključil na 98. mestu.

Objavljeno: 04.08.2023