×

SP Glasgow: Laura Šimenc do brona v kronometru

Laura Šimenc

V ponedeljek so se na svetovnem prvenstvu za amaterje in masterje, ki pod okriljem Mednarodne kolesarske zveze (UCI) poteka na Škotskem, pomerili tudi slovenski predstavniki. Na zmagovalni oder je stopila Laura Šimenc, ki je osvojila bronasto medaljo.

Preko 500 kolesarjev se je pomerilo na 22,8 km dolgem kronometru z 89 metri vzpona, ki je potekal okoli Dundeeja, četrtega največjega mesta na Škotskem. Najboljša časa dneva sta postavila Britanec Simon Wilson (27'05") in Norvežanka Sonja Moi (31'08").

Laura Šimenc, ki je v kronometru že oblekla mavrično majico, je tokrat v kategoriji od 19 do 34 let morala priznati premoč Britanke Jessice Rhodes-Jones, ki je osvojila že četrti naslov svetovne prvakinje. Laura je kronometer odvozila s časom 32'16". Drugo mesto je osvojila Nizozemka Lisanne Heemskerk-Immerzeel.

Laura je o kronometru in cestni dirki, na kateri je bila 10., povedala:

»Kronometer je bil precej ravninski in ni bil tehnično zahteven, z obratom na polovici proge. Veliko težja je bila druga polovica proge, ko je pihal močni veter v prsa. S svojim nastopom sem zelo zadovoljna, saj sem moč v drugi polovici še stopnjevala. Rezultat bi težko izboljšala, saj sta bili pred menoj specialistki za ravninski kronometer, sama pa se posvečam zelo raznolikim kolesarskim disciplinam. Prav tako sem v petek vozila tudi Granfondo, kjer sem osvojila 10. mesto v sprintu velike skupine, saj je bila proga ne selektivna in so nas 6 tekmovalk kmalu ujeli, potem ko smo bežale po najdaljšem vzponu na progi, ki pa je bil 60km oddaljen od cilja. Sicer je grafondo potekal po zelo lepi progi po škotskem višavju mimo jezer, hribov in lepih mestec.«

​Foto: vir Laura Šimenc

»Zvezda tega prvenstva pa je plišasta maskota škotskega višavskega goveda, ki je bila zelo kmalu razprodana na vseh uradnih trgovinah svetovnega prvenstva,« je še dodala imetnica bronaste medalje.

V kategoriji od 35 do 39 let je Petra Pasar s časom 34'10" kronometer končala na nehvaležnem, a odličnem 4. mestu. Zmagala je Nemka Kimberly Miller.

Jožefa Anžel se je v kategoriji od 65 do 69 let uvrstila na 9. mesto, zmagala je Francozinja Jeannie Longo, edini slovenski moški predstavnik Nejc Pogačnik v kategoriji od 35 do 39 let pa je postavil 8. čas kronometra. Zmago v njegovi kategoriji je osvojil Lihtenštajnec Michele Paonne.

Objavljeno: 08.08.2023