×

Tour de l'Avenir: v drugi etapi Boštjan Murn sedmi, ekipni kronometer ni uspel

U23

V Franciji na dirki Tour de l'Avenir se meri tudi slovenska reprezentanca, ki je že v prvi etapi izgubila pomembnega člana. Zaradi padca in zloma zapestja je odstopil državni prvak do 23 let Teo Pečnik. V drugi etapi je Boštjan Murn v cilj prišel z vodilno skupino in etapo končal na 7. mestu, dan kasneje v ekipnem kronometru pa slovenski kolesarji niso bili uspešni.

V drugi etapi je bil v finalnem sprintu v ospredju tudi Boštjan Murn, razplet etape pa se je končal s prezgodnjim slavjem Poljaka Radoslawa Fratczaka, ki je bil za nekaj sekund prepričan, da je prvi prevozil ciljno črto. Ta je bila nekaj metrov naprej, zato se je zmage veselil Kanadčan Riley Pickrell, Poljak je etapo zaključil na drugem mestu.

Vodstvo v skupnem seštevku je za en dan prevzel Poljak Michał Pomorski. Po ekipnem kronometru, ki ga je slovenska reprezentanca izmed 27. ekip končala na 21. mestu, zmagala pa je ekipa Danske, je vodilni Danec Carl-Frederik Bevort. Najboljši Slovenec je Murn na 110. mestu.

Danes je na sporedu zaradi ekstremne vročine skrajšana etapa z dvema kategoriziranima vzponoma in dvokilometrski zaključni vzpon s 6 odstotnim povprečnim naklonom.

Objavljeno: 23.08.2023