×

Žak Eržen svetovni podprvak v Omniumu

Žak Eržen

V tretjem največjem mestu v Kolumbiji Santiago de Cali poteka mladinsko svetovno prvenstvo na velodromu, kjer se je odlično izkazal Žak Eržen in postal svetovni podprvak v disciplini Omnium.

Velodrom v mestu Cali je kar sedemnajstkrat gostil svetovni pokal UCI na velodromu in leta 2014 tudi svetovno prvenstvo. Tokrat so organizirali svetovno prvenstvo za kategorije do 23 let, na katerem so nastopili tudi Slovenci.

Najbolje se je odrezal Žak Eržen, ki je v dirki na končni cilj osvojil 5. mesto, nato pa je lanskima medaljama na MSP v Izraelu, bronasti v disciplini Scratch Race in zlati v disciplini Elimination Race, dodal še srebrno medaljo v disciplini Omnium, v kateri je osvojil 110 točk. Svetovni prvak je postal Ukrajinec Daniil Yakovlev, ki je osvojil pet točk več kot Eržen, bron pa je pripadel Nemcu Brunu Kesslerju z osvojenimi 105. točkami.

Žak Eržen

Žak Eržen, ki po letošnji sezoni za eno leto odhaja v kontinentalno razvojno ekipo Bahrain Victoriusa, italijanski Cycling Team Friuli, od leta 2025 pa ga bomo spremljali v ekipi svetovne serije Bahrain Victorius, je Sloveniji privozil še četrto medaljo iz velikih tekmovanj na stezi (eno srebrno medaljo ima tudi iz EP na Portugalskem - Elimination Race).

Fotografije: Campeonato Mundial Junior de Ciclismo de Pista Cali 2023 in Adria Mobil Cycling

Objavljeno: 27.08.2023

Vir/avtor: PR AdriaMobil Cycling, Prijavim.se

Vir: PR AdriaMobil Cycling, Prijavim.se