×

Na Monsterrato gravel race trije Slovenci, Andrej Žavbi drugi

Gravel

V Quattordiu v Italiji je potekala dirka UCI Monsterrato gravel race, ki je štela kot kvalifikacijska dirka za svetovno prvenstvo. Udeležilo se je je več aktualnih in bivših profesionalnih kolesarjev, med drugim tudi zmagovalec etape Tour de France, Belgijec Jan Bakelants, pa tudi legenda formule 1 Alain Prost in trije Slovenci. Najvišje se je uvrstil Andrej Žavbi, ki je osvojil drugo mesto, Matej Zalar je bil 20., Adam Jordan 29.

Gravel

Gravel oziroma makadamkanje je v zadnjem času zelo v porastu, tako da se tekmovanj v tej kolesarski disciplini udeležujejo tudi najboljši kolesarji sveta. Na svetovnem prvenstvu pod okriljem Mednarodne kolesarske zveze bo letos med člani na štartu tudi Belgijec Wout van Aert.

Trasa kvalifikacijske dirke za svetovno prvenstvo, ki bo oktobra v Italiji, je potekala po zznamenitih belih cestah »Strade Bianche«. Kolesarji so se pomerili na dveh dolžinah, daljša je bila dolga 125 kilometrov z 1.769 višinskimi metri, krajša 69 kilometrov s 770 višinskimi metri. Sta pa tekmovalce precej utrudila vročina in prah, ki na zahtevni trasi nista izostala.

Slovenija je imela na dirki tri predstavnike. Andrej Žavbi je s progo opravil kot drugi najhitrejši na krajši razdalji starejših kategorij. Matej Zalar je bil na daljši progi v svoji kategoriji 20., Adam Jordan pa 29.