×

Dvojna slovenska zmaga na prvem od treh obračunov

Primož Roglič

Na dirki Giro dell'Emilia sta se Primož Roglič (Jumbo Visma) in Tadej Pogačar (UAE Emirates) po lanski Dirki po Franciji prvič ponovno skupaj stala na startu. 15. zmago v letošnji sezoni je osvojil Roglič, ki je pred dirko končal ugibanja, ali bo kariero nadaljeval pri sedanjem delodajalcu.

Kam odhaja Primož Roglič, bo znano po zadnjem spomeniku sezone, Dirki po Lombardiji, ki je na sporedu 7. oktobra. Tam bo Tadej Pogačar branil dvakratno zmago, za katero se bo boril tudi Roglič. Na dirki Giro dell'Emilia je bil po skoraj petih urah dirkanja med deveterico kolesarjev v ospredju najmočnejši Primož Roglič, ki se je iz skupine na zadnjem vzponu na San Luco izstrelil 500 metrov pred ciljem. Pogačar je dirko tako ko lani končal na drugem mestu. Na tretjem mestu je kljub padcu ciljno črto prevozil Simon Yates (Jayco Alula), ki je v odlični formi. Branilec zmage Enric Mas (Movistar) je bil četrti.

Roglič je dirko, dolgo 204 kilometre, osvojil že tretjič, prvič leta 2019 in nato 2021. Na dirki se kolesarji kar petkrat povzpnejo na dvokilometrski klanec na San Luco, saj je pet devetkilometrskih krogov speljanih po Bologni. Odločilni je bil zadnji vzpon, kjer je tempo za Pogačarja navijal Adam Yates. Napada Richarda Carapaza in Pogačarja nista bila uspešna, ta je uspel Rogliču. Jan Tratnik je dirko končal na 84. mestu.

Roglič in Pogačar se bosta pred Lombardijo pomerila na Dirki po treh dolinah Vareseja že v torek, tretjega oktobra.

Objavljeno: 30.09.2023