×

Andrej Žavbi svetovni podprvak v Manchestru na velodromu

Velodrom

Na velodromu v Manchestru v Veliki Britaniji poteka svetovno prvenstvo UCI Masters Track World Championships, kjer je slovenski predstavnik Andrej Žavbi že v prvem tekmovalnem dnevu osvojil drugo mesto. Zmagal je Britanec Mike Twelves, tretji je bil Norvežan Bjorn Anderson.

Velodrom

Že prvi dan svetovnega prvenstva, ki poteka od 30. septembra do 7. oktobra, je slovenski kolesar Andrej Žavbi postal svetovni podprvak v disciplini scratch. Kolesarji so se pomerili na 20 krogih oziroma 5 kilometrih na končni cilj. V začetku dirke je bilo še nekaj taktiziranja, vrstili so se poskusi pobega, proti koncu pa je bila hitrost zelo velika. Kolesarji so v cilj prišli z majhnimi razlikami. Povprečna hitrost je bila 47,368 km/h.

Andrej Žavbi se je na svetovno prvenstvo pripravljal na prenovljenem velodromu v Češči vasi pri Novem mestu,  sicer pa veliko dirka tudi v Italiji.

Po dnevu počitka Žavbija čakati še dirka na točke in dirka v zasledovalni vožnji.

Objavljeno: 01.10.2023