×

Cro race: Gal Glivar v zadnji etapi do tretjega mesta, skupno peti

Gal Glivar

V nedeljo se je končala Dirka po Hrvaški, zadnjo etapo je Gal Glivar (Adria Mobil) kot najboljši Slovenec končal na tretjem mestu. V prvi deseterici je etapo končal še Matevž Govekar (Bahrain Victorius). Kljub padcu v zaključku etape je končni zmagovalec dirke Venezuelec Orluis Aular (Caja Rural - Seguros RGA).

V 157,5 kilometrski etapi iz Samoborja do Zagreba je bil v finalnem sprintu najmočnejši Novozelandec Campbell Stewart (Jayco-AlUla). Drugi je bil Norvežan Alexander Kristoff (Uno-X Pro), ki je v skupnem seštevku za zmagovalcem zaostal za tri sekunde, če bi zmagal, bi zaradi bonifikacijskih sekund prevzel skupno vodstvo. Tretje mesto je osvojil mladi kolesar novomeške ekipe Gal Glivar, ki je do konca leta na preizkušnji pri ekipi UAE Emirates.

Nosilec rdeče majice Orluis Aular se je sicer v zadnji etapi tik pred ciljnim šprintom zapletel v ograjo in padel, a je bil znotraj treh kilometrov, kar ni vplivalo na končno uvrstitev. Za Venezuelcem se je znašel Viktor Potočki (Ljubljana Gusto Santic), ki ga je spretno preskočil in se tako izognil padcu. Etapo je končal na 11. mestu.

Branilec zmage končal na 27. mestu

Zmago na dirki je branil Matej Mohorič (Bahrain Victorius), a je v prvi etapi zaradi padca precej zaostal in izgubil možnost za njeno ponovitev. Je pa po tretjem mestu v tretji etapi dan kasneje v kraljevski etapi osvojil zmago. Dirko je končal na 27. mestu, v zadnji etapi pa je v ospredje pripeljal Matevža Govekarja, ki je etapo končal na šestem mestu.

Najboljši Slovenec v skupnem seštevku je Gal Glivar, ki se je s tretjim mestom v etapi iz devetega prebil na peto mesto v skupnem seštevku.

Objavljeno: 01.10.2023