×

V Italiji otvoritev ciklokros sezone, Mihael Štajnar do 10. mesta

Mihael Štajnar

Nedaleč od tromeje med Italijo, Slovenijo in Avstrijo, v Trbižu, so v nedeljo odprli ciklokros sezono Giro d’Italia Ciclocross 2023, kjer se je pomerilo več kot 500 tekmovalcev. Med njimi so bili tudi Slovenci, najboljši je bil Mihael Štajnar, ki se je v kategoriji elite uvrstil na deseto mesto.

V sončnem vremenu so se kolesarji pomerili na prvi izvedbi dirke GP Citta di Tarvisio kategorije UCI C2, na kratki, a dinamični progi na pobočju gore Priesnig z zahtevnimi vzponi in spusti. V kategoriji elite je med 41 tekmovalci po šestdesetih minutah in visokem tempu zmago osvojil Italijan Federico Ceolin. Dan po zadnji dirki v pokalu SloXcup – kratkemu krosu, ki ga je Mihael Štajnar (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE) končal na drugem mestu, je v ciklokrosu osvojil deseto mesto.

Gašper Štajnar

Med 55. mladinci se je pomeril tudi njegov brat Gašper Štajnar (ADRIA MOBIL), zmagovalec pokala SloXcup, ki je nedeljski ciklokros pričel v ozadju in ga končal na 34. mestu. Po dirki je povedal:

»Dirka je bila v redu. Štart je bil prej kot sem mislil, zato sem malenkost zamudil in štartal čisto zadaj. A sem kmalu nadoknadil pozicije in lepo stopnjeval tempo, zato sem kar zadovoljen. Včeraj sem imel že eno dirko, a sem imel danes kar dobre noge,« je po dirki povedal 16-letni Gašper.

Zmago v mladinski kategoriji sta si privozila domača favorita Stefano Viezzi (DP66) in Greta Pighi (Alè Cycling Team).

Igor Cornacchini Foto: Lawrence Cozzutto

V kategoriji master F2 se je pomeril tudi Igor Cornacchini (Scott team Kranj), ki je med 24. tekmovalci osvojil 12. mesto, zmagal je Massimo Folcarelli (Folcarelli Racing Team).

Objavljeno: 01.10.2023