×

Tre Valli Varesine 2023: Zmaga Belgijca, brez slovenskega obračuna

Soundal Quick Step

102. izvedbo Dirko po treh dolinah Vareseja je s pobegom 9,5 km pred ciljem osvojil 23-letni Belgijec Ilan Van Wilder (Soudal – Quick Step), ki v cilju ni skrival nestrinjanja z možno združitvijo njegove in ekipe Jumbo Visma. Primož Roglič je v cilj prišel na 4. mestu, Tadej Pogačar mesto za njim.

Ekvadorec Richard Carapaz (EF Education - EasyPost) je zasedel drugo mesto, Rus Aleksander Vlasov (Bora - Hansgrohe) pa tretje.

Zmagovalec dirke, ki si je s pobegom privozil dovolj prednosti, je v cilju jasno povedal, kaj meni o združitvi ekip Soudal – Quick Step in Jumbo Visma. V primeru nove ekipe bo kar nekaj kolesarjev ostalo brez zaposlitve, zato je negotovost med kolesarji velika.

»Za nami so težki tedni, zato to zmago posvečam svojim sotekmovalcem in osebju, da pokažemo, da se ne strinjamo s tem 'sranjem' in želimo nadaljevati kot Soudal Quick Step. Pokazali smo, da smo dovolj močni,« je povedal.

Belgijec s pobegom do zmage

Pred zadnjim kolesarskim spomenikom sezone je potekala Dirka po treh dolinah Vareseja, ki sta jo tako Primož Roglič kot Tadej Pogačar že osvojila. Slednji je letos branil zmago, Roglič je bil najboljši leta 2019.

Skoraj 200 kilometrov dolga dirka od Busta Arsizia do Vareseja je bila zelo razgibana, kolesarje je v zaključku v Vareseju čakalo osem 13 kilometrskih krogov z dvema 25 kilometrov dolgima zaključnima krogoma. Tu so se pomerili na najzahtevnejšem, 1,6 kilometra dolgem klancu na Morosolo z 7,8-odstotno povprečnim naklonom. Skupaj so prevozili 3.400 višinskih metrov.

V zaključku so bili v ospredju najmočnejši kolesarji, poleg slovenskih favoritov še Filippo Zana, Ben O'Connor, Michael Woods, Ion Izagirre, Carlos Rodriguez, Aleksander Vlasov, Richard Carapaz, Enric Mas in kasnejši zmagovalec. Devet in pol kilometrov pred ciljem je napadel Ilan Van Wilder, ki je v slogu kronometra pripeljal do cilja in osvojil zmago. Carapaz se je v boj za ubežnikom podal kilometer pred ciljem, kar je bilo prepozno za zmago. Zasledovalna skupina se je pomerila za tretje mesto, ki je pripadlo Vlasovu, sledila sta mu Slovenca.

Objavljeno: 03.10.2023