×

Rekord Šmarne gore Kovačiču in Finki Saapinki

Kovačič

Najhitrejša na 1,85 km dolgi progi s 360 metri višinske razlike 27. rekorda Šmarne gore sta bila Luka Kovačič (KGT Papež) in Finka Susanna Saapinki, ki sta lani osvojila drugo mesto.

Rekord ŠG

Drugi je v cilj pritekel Kanadčan Remi Leroux, tretji pa drugi Slovenec Klemen Španring (AK Slovenska Bistrica). Med ženskami je drugi čas postavila Hrvatica Tea Faber, tretji Sara Bilban in četrti Ana Novak (obe TK Šmarnogorska naveza).

Luka je za tek do vrha potreboval 11 minut in 12 sekund, Finka Saapinki pa je na cilj pritekla v 13 minutah in šestih sekundah. Rekord proge tako še vedno ostaja Eritrejcu Filimonu Abrahamu s časom 10:59, ki ga je postavil leta 2020, lani pa je rekord postavila Avstrijka Andrea Mayr s časom 12:36.

Kovačič je izenačil slovenski rekord klubskega sotekača Timoteja Bečana iz leta 2020, ki se na teku tokrat ni preskusil.

»Bila je dobra tekma, biti drugega kot zadovoljen ne morem biti. Letos sem imel v mislih zmago, sicer je šlo na težko. Vsi smo šli na polno, je pa letos Šmarna gora moja in sem zelo vesel. Najlepše mi je tekmovat v zelo dobri konkurenci, rezultati povedo sami zase. Bolje biti drugi v zelo dobri konkurenci kot prvi v slabi. Na tej progi se je preskušalo že veliko legend, saj je bila prva tekma že leta 1991,« je Luka povedal v cilju.

Med mladinci je bil najhitrejši Maj Pritržnik (AK Kladivar), med mladinkami pa je najhitrejši čas postavila Sara Bilban, ki je med ženskami postavila absolutno tretji čas.

Rekord ŠG

V soboto se bodo tekači podali na 44. Tek na Šmarno Goro, ki bo tako kot današnji na štart pripeljal tekače s številnih držav, saj je tek del serije svetovnega pokala gorskih tekov.

Objavljeno: 06.10.2023