×

Dirka po Franciji prihodnje leto že konec junija

TDF

Pet dni pred pričetkom Olimpijskih iger v Parizu se bo v Nici končala Dirka po Franciji. Prihodnje leto bo najprestižnejša dirka potekala prej kot smo vajeni, prične se v Firencah v Italiji. Začetek bo 29. junija, konec pa 21. julija. Drugače bo z žensko izvedbo, ki se prične po olimpijskih igrah 12. avgusta v Rotterdamu in konča 18. avgusta 2024 na legendarnem prelazu Alpe d'Huez.

TDF

Kolesarji bodo na 21. etapah prevozili 3492 kilometrov.

Emilija Romanja bo otvorila Dirko po Franciji

V pokrajini Emilija Romanja bo start 111. Dirke po Franciji, kjer bodo na sporedu prve tri etape. Prvi dve bosta v ospredje pripeljala kolesarje za klasike in gorske etape, v tretji naj bi se za zmago pomerili sprinterji. Pozornost bo tako usmerjena tudi na nekdanje italijanske zmagovalce Marca Pantanija in Fausta Coppija, že prvi dan pa se bo etapa zapeljala tudi preko Ponte a Ema, rojstnega kraja Gina Bartalija. V Franciji bo pozornost v Pirinejih namenjena Raymondu Poulidorju, ki je svojo zadnjo zmago osvojil v etapi s ciljem v smučarskem središču Pla d'Adet leta 1974.

TDF

Pregled etap:

1. etapa: Firence-Rimini, razgibana

2. etapa: Cesenatico-Bologna, 260 km, razgibana etapa s štirimi vzponi v zadnjih 60. kilometrih

TDF

Po zahtevni gorski etapi, ki se bo končala v okolici Nice, se bodo zadnji dan kolesarji pomerili na 35 kilometrov dolgem posamičnem gorski kronometru iz Monaka do Nice, kjer bo tudi razglasitev najboljših. Organizatorji upajo, da bo napeto do zadnjega dne, pri čemer si želijo scenarija iz leta 1989, ko je Greg LeMond v zadnji etapi na kronometru v Parizi za osem sekund premagal Laurenta Fignona.

Na predstavitvi je bil tudi letošnji zmagovalec Jonas Vingegaard, slovenskih kolesarjev ni bilo.