×

Mengeški tek z novim rekordom

Mengeški tek

V sončnem in za novembrsko soboto izredno toplem vremenu je v organizaciji Kolesarskega društva Mengeš potekal 8. tek občine Mengeš. Na 10. kilometrski razdalji je rekord proge postavil član Atletskega kluba Mengeš Klemen Vilhar s časom 34:30 in za dve sekundi izboljšal čas Gašperja Bregarja izpred dveh let.

Najprej so se na kratki progi pomerili otroci do 10 let, 181 tekačev pa se je preskusilo na 10 oziroma 5 kilometrski trasi. Razgibana proga izpred Kulturnega doma Mengeš je potekala skozi naselje mimo mengeškega bajerja. Desetkilometrska trasa je vodila še do gradu Jable, kjer so tekači obrnili in tekli nazaj do cilja. 15 sekund za novim rekorderjem proge je v cilj pritekel prvi favorit Klemen Puhar (AD KRONOS), tretje mesto absolutno je s časom 37 minut osvojil Jure Lapajne. Med ženskami je bila na najdaljši razdalji najhitrejša Hana Košenina s časom 44:54, druga je bila Neža Gradišek (46:20) in tretja Špela Kržan (47:00).

Pet kilometrska trasa

Marcel Pavlin (TK UTRIP) je bil najhitrejši na dolžini petih kilometrov, ki jih je pretekel v 23 minutah in 12 sekundah. Štiri sekunde za njim je ciljno črto pretekel Andrej Mikelj (MODRI DIRKAČI), tretji pa Martin Mlakar (TK UTRIP) s časom 24:07. Med ženskami je bila najhitrejša Pšenica Kovačič (MINAMI KAT) s časom 26:27. Druga je bila Eva Korošec (TK TRISPORT LELOSI), ki je za zmagovalko zaostala za minuto in 53 sekund, tretja pa je osem sekund za drugouvrščeno v cilj pritekla Neža Ambrož.

Prvi trije po kategorijah:

V kategoriji 10M1 je bil najhitrejši David Slemenšek (ŠD BLANCA), drugo mesto je osvojil Klemen Jančič (AK RUDAR) ter tretje Matej Knežević.

V kategoriji 10M2 je prvo mesto osvojil Klemen Vilhar (AK MENGEŠ), drugi je bil Nejc Uršič (KGT PAPEŽ KAMNIK) in tretji Jan Lipovšek (TK TRISPORT LELOSI).

V kategoriji 10M3 je zmagal Rok Puhar (AD KRONOS), drugi je bil Jure Lapajne in tretji Klemen Zajc.
V kategoriji 10M4 je bil najhitrejši Franci Kravcar, drugo mesto je osvojil Matjaž Podvez (ADIDAS RUNNERS LJUBLJANA) ter tretje Boris Hafner (KLUB OBDELOVALCEV LESA JURLES).

V kategoriji 10M5 je zmagal Mirko Janjatovič (KGT PAPEŽ KAMNIK), drugi je bil Tomo Petek (ATD SAVINJČAN) in tretji Gregor Ferbežar (TK UTRIP).

V kategoriji 10M6 je prvo mesto osvojil Marko Škerlep (ADIDAS RUNNERS LJUBLJANA - TOPDOM), drugi je bil Miro Savić in tretji Rajko Sršen (KGT PAPEŽ KAMNIK).

V kategoriji 10Ž1 je prvo mesto osvojila Hana Košenina, druga je bila Karin Jakša Jovanovski in tretja Neža Jerič.

V kategoriji 10Ž2 je bila najhitrejša Neža Gradišek (TK UTRIP), druga je bila Maša Jovanovski in tretja Magda Merhar.

V kategoriji 10Ž3 je prvo mesto osvojila Teja Muha, druga je bila Valerie Wolf Gang in tretja Katarina Robnik.

V kategoriji 10Ž4 je prvo mesto osvojila Špela Kržan (AK DOMŽALE), druga je bila Neža Rode in tretja Tanja Korošec.

V kategoriji 10Ž5 je prvo mesto osvojila Ivica Žlogar (KGT PAPEŽ KAMNIK), druga je bila Martina Ruperčič (MARATHON NOVO MESTO) in tretja  Brigita Merhar.

V kategoriji 10Ž6 je bila najhitrejša Dragica Cvišič (KGT PAPEŽ KAMNIK), druga je bila Justina Koprivšek.

V kategoriji 5M1 je prvo mesto osvojil Marcel Pavlin (TK UTRIP), drugi je bil Mark Kočar (AK DOMŽALE) in tretji Nace Mlakar (TK UTRIP).

V kategoriji 5M2 je bil najhitrejši Marko Jeretina (KD MENGEŠ), drugo mesto je osvojil Benjamin Mustafić (ADIDAS RUNNERS LJUBLJANA) ter tretje Nik Jerič.

V kategoriji 5M3 je prvo mesto osvojil  Andrej Mikelj  (MODRI DIRKAČI), drugi je bil Martin Mlakar (TK UTRIP) in tretji Klemen Poljanšek (KD BELAUNCE).

V kategoriji 5M4 je zmagal Bojan Galin (KGT PAPEŽ KAMNIK), drugi je bil Tine Häuschen in tretji Štefan Lešnik.
V kategoriji 5Ž1 je prvo mesto osvojila Eva Korošec (TK TRISPORT LELOSI), druga je bila Neja Ambrož in tretja Kim Zadravec.

V kategoriji 5Ž2 je prvo mesto osvojila Tjaša Uršič (KGT PAPEŽ KAMNIK), druga je bila Nina Osenar (SD STRAHOVICA) in tretja Lucija Vrhovnik.

V kategoriji 5Ž3 je bila najhitrejša Pšenica Kovačič (MINAMI KAT), druga je bila Barbara Rink (ŠD TRZIN) in tretja Barbara Marolt.

V kategoriji 5Ž4 je prvo mesto osvojila Martina Häuschen (AK MENGEŠ), druga je bila Marjeta Rink.

Objavljeno: 11.11.2023