×

Groenewegen z Mezgecem in ekipo slavil zmago

Dilay Groenewegen

Dylan Groenewegen (Jayco-AlUla) je kot glavni favorit na prvi evropski dirki Clàssica Comunitat Valenciana 1969 v finalnem šprintu premagal tekmece in prišel do 70. profesionalne zmage, tudi s pomočjo Luke Mezgeca.

Na 200 kilometrski dirki 40. izvedbe dirke La Nucie do Valencije je drugo mesto osvojil Francoz Bryan Coquard (Cofidis) in tretje 21-letni Nemec Tim Torn Teutenberg (Lidl Trek Future Racing).

Trasa uvodne dirke na evropskih tleh se je v primerjavi z lansko izvedbo precej spremenila. Po štartu je kolesarje čakal vzpon na Coll de Rates (14,1 km pri 2,9 %), po 70. kilometrih pa vzpon na Alto de Barx (3,6 km pri 6,5 %) in še nekaj vzponov. Po 120 kilometrih so se vzponi končali in čakal jih je povsem ravninski zaključek.

V dirki je bilo več napadov, v zadnjem so pobegnili Valentin Retailleau (Decathlon AG2R La Difesa Team), Liam Slock (Lotto Dstny) in Stefano Oldani (Cofidis), a so bili ujeti dobrih deset kilometrov pred ciljem. Zdelo se je, da je šprinterski vlak Jayca AlUle v zadnjem kilometru zatajil, saj je Groenewegen nekoliko zaostal, a mu je v kaotičnem zaključku vseeno uspel prvi prevoziti ciljno črto.

Luka Mezgec je osvojil 66. mesto in se veselil že druge zmage v letošnji sezoni. Pred zmago njegovega ekipnega kolega je namreč sam slavil na promocijski dirki AL Salam Championship v Združenih arabskih emiratih, drugi je bil Matevž Govekar (Bahrain Victorius).

Zmaga je obliž na rano ekipi Jayco-AlUla, ki je na dirki Tour Down Under v Avstraliji zaradi padca izgubila trikratnega državnega prvaka Luko Plappa.

Objavljeno: 20.01.2024