×

Dirka po Antalii: Skupna zmaga Italijanu, Govekar najboljši Slovenec

Matevž GovekarFoto: Bahrain Victorius / Sprint Cycling

Nizozemec Hartthijs de Vries je ekipi ProTeam Tour de Tietema-Unibet prinesel prvo veliko zmago v sezoni. V četrti etapi Dirke po Antalii  je bil v zaključku izmed petih ubežnikov najmočnejši. Drugo mesto je osvojil Belgijec Fabio Van den Bossch (Alpecin - Deceuninck) in tretje Italijan Alessandro Fancellu (Q36.5 Pro Cycling). Skupno zmago je z zmago v tretji, kraljevski etapi osvojil 21-letni Italijan Davide Piganzoli (Polti Kometa).

V skupnem seštevku sta tudi drugo in tretje mesto osvojila Italijana. Drugo Alessandro Pinarello (VF Group - Bardiani CSF - Faizan) in tretje Edoardo Zambanini (Bahrain - Victorious).

Na dirki se je pomerila slovenska ekipa Adria Mobil, v dresu Bahrain Victorius pa je nastopil Matevž Govekar. Po zmagi v drugi etapi je uresničil cilj ekipe, ki si je poleg visoke skupne uvrstitve želela osvojiti etapno zmago, na dirki pa je bil tudi najboljši Slovenec. Zadnjo etapo je končal na 40. mestu, skupno je bil 48. Po drugi etapi je en dan nosil tudi rožnato majico vodilnega. Izmed novomeške ekipe je bil najboljši Anže Skok, ki je dirko zaključil na 66. mestu.

Zaključna etapa

Četrta etapa s preko 2000 višinskimi metri s startom in ciljem v Antalii je bila dolga 184 kilometrov. Prvi del trase je bil zelo zahteven, v zadnji tretjini pa sta kolesarje čakala spust in ravnina. Po 40 kilometrih dirke je pobegnilo šest kolesarjev, ki so si privozili preko tri minute prednosti pred glavnino, vendar so bili ujeti ob vznožju najtežjega vzpona na Prime, dolgega 5,6 km s 5,9 odstopnim naklonom. Pobeg je uspel novi šesterici, ki si je privozila dovolj prednosti, da jo je obdržala do cilja.

V etapi so poskrbeli za spektakularen uvod, saj so kolesarji na podpis startne liste prikolesarili pod morsko gladino.

Objavljeno: 11.02.2024