×

Tratnik po kronometru tretji skupno, Evenepoel prevzel vodstvo

Jan Tratnik

Remco Evenepoel (Soudal - Quick Step) je upravičil naziv svetovnega prvaka v kronometru in v 4. etapi Dirke po Algarvu prepričljivo privozil zmago in prevzel vodstvo v skupnem seštevku. Jan Tratnik (Visma | Lease a Bike) se je z 10. časom kronometra povzpel na tretje mesto skupno.

Lanski zmagovalec dirke Daniel Felipe Martínez (BORA Hansgrohe) je moral mesto vodilnega v četrti etapi predati Evenepoelu, ki je bil najhitrejši na razgibani in tehnično zahtevni 22 kilometrski trasi v okolici obmorskega letovišča Albufeira. Za novim vodilnim zaostaja za 48 sekund.

Drugo mesto v etapi je osvojil Magnus Sheffield (INEOS Grenadiers), ki je za Belgijcem zaostal za 17 sekund in tretje Stefan Küng (Groupama – FDJ) z zaostankom 29 sekund.

Tratnik boljši od ekipnega kolega

Zmagovalec tretje etape Wout van Aert je bil dve sekundi počasnejši od ekipnega kolega Jana Tratnika, na katerega so stavili tudi ekipi Visma | Lease a Bike. Z dobro vožnjo je Tratnik pred zadnjo, 165 km dolgo etapo od Fara do strmega zaključnega vzpona na Alto de Malhao, skupno na tretjem mestu. Za Evenepoelom zaostaja 1:12 minute.

Objavljeno: 17.02.2024