×

Jan Tratnik do največje zmage v karieri

Jan Tratnik
​Foto: zajem zaslona

Jan Tratnik (Visma | Lease a Bike) je kot prvi Slovenec zmagovalec uvodne klasike Omloop Het Nieuwsblad, ki jo je osvojil le dan po svojem 34. rojstnem dnevu.

Enodnevna 79. izvedba belgijske klasike Omloop Het Nieuwsblad dolžine 202,2 kilometra je tako kot že večkrat poskrbela za presenečenje. Jan Tratnik je napadel 20 kilometrov pred ciljem, sledil mu je le Nils Politt (UAE Emirates). Privozila sta si 20 sekund prednosti, ki se zelo počasi topila. Zasledovalci niso pokazali pretirane želje po lovu dvojice, kar je presenetljivo pripeljalo do zaključnega boja dvojice. Močnejši je bil Slovenec, ki je s šprintom pričel 300 metrov pred ciljem in ugnal Nemca. Glavnina je za vodilnima zaostala nekaj sekund. Tratnik je vrhunsko pripravljenost pokazal že z drugim mestom v Murcii, tretjem na Klasiki Jaen in skupnem tretjem mestu na etapni Dirki po Algarvu, tokrat pa je, kot je dejal, prišel do največje zmage v karieri.

»Nekoliko sem presenečen nad zmago, saj imamo močno ekipo za klasike. V preteklosti klasik nisem veliko vozil, danes sem bil v vlogi pomočnika. A ekipa je naredila dobro delo. V sredini sem nekoliko zamudil, a imeli smo pet kolesarjev v ospredju. V zaključku pa sem verjel, da mi lahko uspe, ujel sem vodilne in šel v protinapad. Na koncu se je izšlo,« je v cilju organizatorju povedal Tratnik.

Drugo mesto je osvojil Nils Pollit, zmagoslavje rumenih pa sta zaokrožila Wout van Aert s tretjim in Christophe Laporte s petim mestom.

Matej Mohorič (Bahrain Victorius) je dirko končal na 24. mestu, njegov ekipni kolega Matevž Govekar dirke ni končal.

Že v nedeljo se bo slovenska trojica Tratnik, Mohorič in Govekar pomerila na klasiki Kuurne - Bruxelles – Kuurne.

Ženska izvedba

Tudi v ženski izvedbi dirke je slavila ekipa Team Visma | Lease a Bike, saj je dirko osvojila trikratna svetovna prvakinja Nizozemka Marianne Vos. Druga je bila lanska zmagovalka Belgijka Lotte Kopecky (SD Worx – Protime) in tretja Italijanka Elisa Longo Borghini (Lidl – Trek). Na dirki ni bilo slovenskih kolesark.

Objavljeno: 24.02.2024