×

Kuurne-Bruselj-Kuurne: Slavje Tratnikovih, med mladinci Erazem Valjavec tretji

Wout van Aert

Na nedeljski belgijski klasiki Kuurne-Bruselj- Kuurne je Wout van Aert pripeljal novo zmago ekipi Visma | Lease a Bike. Po sobotnem slavju Jana Tratnika in Marianne Vos na ženski dirki je bila ekipa ponovno nepremagljiva. Med mladinci je tretje mesto osvojil Erazem Valjavec (Acrog-Tormans).

Belgijec se je na pot k zmagi odpravil po napadu na klanec Mont Saint-Laurent v drugi polovici 196,4 kilometra dolge dirke od Kortrijka do Kuurna. Pridružili so se mu rojak Tim Wellens (UAE Emirates), Španec Oier Lazkano (Movistar) in Novozelandec Laurence Pithie (Groupama – FDJ). Slednji tempa ni zmogel in je kasneje zaostal. V ciljnem šprintu je bil Wout van Aert, ki se je dirke udeležil prvič, najmočnejši, sledil je Wellens, tretji je ciljno črto prevozil Lazkano. Jan Tratnik se je veselil zmage ekipnega kolega, po sobotni zmagi je tokrat v cilj prišel na 112. mestu (+3:03).

Napad Mateja Mohoriča

Matej Mohorič (Bahrain Victorious) je, skupaj z Američanom Matteom Jorgensonom, kasneje se jima je pridružil še Pithie, kar 80 kilometrov neuspešno lovil trojico vodilnih, a se jim ni uspel približati, zato je lov opustil in pogoltnila jih je glavnina. V cilj je prišel z ekipnim kolegom Matevžem Govekarjem na 79. mestu, Govekar je bil mesto pred njim (oba +2:13).

»Jumbo je napadel na prvem klancu, a bil sem preveč zadaj, da bi se odzval. Nato sem se prebil v ospredje in pri tem potrošil nekaj energije. Dva vzpona sem bil zraven, ko pa je na Saint-Laurent na kockah dirka eksplodirala, nisem imel dovolj moči, da bi se priključil prvim štirim. Z Matteom sva se sicer odlepila ostalim, ampak danes preprosto nisem imel pravih nog za kaj več. Se pa veselim nadaljevanja sezone klasik.

Dirka mladincev

Aldo Taillieu (Air Collège-BConcept) je zmagovalec 33. izvedbe dirke Kuurne-Bruselj-Kuurne za mladince. Po 122,5 kilometra dirkanja je bil najmočnejši domačin, drugi je bil Irec Seth Dunwoody (Cannibal B Victorious), tretji pa je v cilj pripeljal Erazem Valjavec.

Objavljeno: 25.02.2024