×

Eugenia Bujak na belgijski klasiki do sedmega mesta

Bujak

Eugenia Bujak (UAE Team ADQ) je svojo prvo dirko na evropskih tleh Omloop van het Hageland preteklo nedeljo končala na sedmem mestu. S solo prihodom v cilj je zmagala Američanka Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale).

Zasledovalna skupina

V Belgiji je bila na 129,2 km dolgi dirki od Aarschota do Tielt-Winga del osmerice, ki se je borila za drugo mesto, saj je Američanka z napadom 64 kilometrov pred ciljem ciljno črto prevozila 1:41 minute pred zasledovalkami. Drugo mesto je osvojila Nizozemka Mischa Bredewold (SD Worx-Protime), ki je šla v lov za ubežnico, s seboj pa potegnila še manjšo skupino, v kateri je bila tudi Bujak. V cilju so bile nekatere kolesarke premočne, Tretje mesto je osvojila Britanka Pfeiffer Georgi (DSM-firmenich PosNL).

Bujak je sezono pričela že v januarju na etapni dirki Santos Tour Down Under v Avstraliji, ki jo je zaključila na 30. mestu skupno. Sledili sta še kriterijska dirka in dirka Deakin University Elite, kjer je osvojila 18. oziroma 74. mesto. Trenutno ostaja v Belgiji, kjer se bo v torek pomerila na klasiki Le Samyn, v prihodnjem tednu pa še na veliki nagradi Oetingena. Štiri dni kasneje bo spomladanski del klasik nadaljevala na nizozemski dirki po Drentheju.

Objavljeno: 26.02.2024