×

Strade Bianche Donne: Svetovna prvakinja po lanski drami do zmage

Lotte Copecky

10. izvedba dirke po belih cestah Strade Bianche za ženske predstavnice se je končala z zmago svetovne prvakinje Lotte Kopecky (SD Worx-Protime), ki je tako prišla do druge zmage na tej ikonični dirki. Napadla je na zaključnem klancu Via Santa Caterina 500 metrov pred ciljem in strla Italijanko Eliso Longo Borghini. Tretja je bila njena ekipna kolegica Demi Vollering.

Lanski finale je poskrbel za razburljiv zaključek, kjer je zmago med Demi Vollering in Lotte Kopecky določil šele fotofiniš. Najbolj zanimivo je bilo, da sta tudi lani obe dirkali za isto ekipo SD Worx. Nobena od športnega direktorja ni dobila ukaza za zmanjšanje tempa, na trgu Piazza del Campo sta ciljno črto prevozili z razliko le nekaj centimetrov. Zmagala je Nizozemka Vollering. Tudi letos je bila lanska zmagovalka, skupaj s Kopecky 10 kilometrov pred ciljem del vodilne četverice, v kateri sta bili še Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing) in Elisa Longo Borghini (Lidl-Trek).

Osem kilometrov pred ciljem je napadla Lotte Kopecky, sicer zmagovalka 8. izvedbe, sledila ji je lahko le Borghini, zmagovalka dirke leta 2017. Pred zaključkom sta si privozili 22 sekund prednosti pred zasledovalkami. A ključen je bil napad Belgijke na zahtevnem zaključnem vzponu tik pred ciljem, ko Italijanka ni mogla slediti eksplozivnemu tempu svetovne prvakinje, ki se je odpeljala svoji drugi zmagi naproti. Skupaj s tretjeuvrščeno je ciljno črto prevozila tudi Poljakinja Niewiadoma.

Strade Bianche Donne
​Foto: organizator Strade Bianche

Letos je bila dirka zahtevnejša od lanske, kolesarke so prevozile 137 kilometrov z 12. makadamskimi odseki. Zahtevnost dirke se je pokazala že na polovici dirke, ko je na progi ostalo le še 60 kolesark. Veliko je bilo tudi padcev, tudi Slovenke niso bile v ospredju. Špela Kern (Cofidis), ki je lani dirko končala na 19. mestu, je bila 47. (+10:28), Urša Pintar, Pija Galof in Špela Colnar (vse BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo) pa dirke niso končale.