×

Poreč Trophy: Dylan Hopkins takoj za deseterico, Mihael Štajnar najboljši Slovenec

Poreč Trophy

Kolesarji so se pomerili na drugi izmed treh istrskih klasik, tokrat na že 35. izvedbi Poreč Trophy. V zaključku je bil najmočnejši Britanec Matthew Brennan (Team Visma | Lease a Bike Development). Na 11. mesto se je uvrstil član Ljubljana Gusto Santic Dylan Hopkins, najboljši Slovenec pa je bil Mihael Štajnar (Sava Kranj Cycling) na 21. mestu.

Na dirki se je pomerilo 174 kolesarjev iz 31 držav. Nastopile so tudi slovenske ekipe Adria Mobil, Ljubljana Gusto Santic, mebloJOGI Slovenija in Sava Kranj Cycling. Dirka s 1.619 višinskimi metri se je pričela v Poreču, kolesarji so odvozili sedem krogov med kraji Tar, Labinci, Gedići, Kukci, zaključila se je z vzponom na Tar.

Letos Slovenci na 146,3 km dirki v zaključku niso bili v ospredju. V šprintu glavnine je zmagal 18-letni član razvojne ekipe Lease a Bike Matthew Brennan, sicer novinec v ekipi, ki je slavil že na dirki Umag Trophy, prvi dirki v novem dresu. Drugi je bil Italijan Lorenzo Conforti (VF Group - Bardiani CSF – Faizanè) in tretji Danec Rasmus Søjberg Pedersen (Decathlon AG2R La Mondiale Development). Med dvajseterico je dirko zaključil še član ekipe Adria Mobil Madžar Barnabás Peák.

Objavljeno: 03.03.2024