×

Pariz–Nica: Druga etapa brez posebnosti, zmaga Nizozemca

Pariz-Nica

Druga etapa dirke proti soncu je minila brez posebnosti. Na 179 kilometrov dolgi etapi so se v finalnem sprintu pomerili sprinterji, kjer je 12. zmago v profesionalni karieri slavil 29-letni Nizozemec Arvid de Kleijn (Tudor Pro Cycling). Primož Roglič je etapo končal varno v času zmagovalca na 61. mestu.

Drugi je bil Novozelandec Laurence Pithie (Groupama-FDJ), ki je prevzel vodstvo v skupnem seštevku. Tretji je bil Avstralec Dylan Groenewegen (Jayco-AlUla), ki ga je v pozicijo za sprint prepeljal Luka Mezgec.

Glavna favorita za skupno zmago sta Primož Roglič (BORA-hansgrohe) in Belgijec Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step), ki pa sta v drugi etapi čuvala moči za torkov kronometer. Trenutno ima Belgijec pred slovenskim favoritom 4 sekunde prednosti zaradi pridobljenih bonifikacijskih sekund v prvi etapi.

Objavljeno: 04.03.2024