×

Istrska pomlad: Marcel Gladek zmagovalec prologa

Marcel Gladek

S prologom se je pričela še zadnja izmed treh dirk v hrvaški Istri - Istarsko prolječe - Istrian Spring Trophy (2.2). Najhitrejši čas je postavil Marcel Gladek (Sava Kranj Cycling), v prvo deseterico, na deveto mesto, pa se je uvrstil še Tilen Finkšt (Adria Mobil).

18-letni Marcel Gladek je bil za sekundo hitrejši od Italijana Andree Raccagni Noviera (Soudal - Quick-Step Devo) in tretjeuvrščenega Francoza Noe Isidora (Decathlon AG2R La Mondiale Development).

Prolog je kot uvod trem etapam potekal na letališču Vrsar v dolžini 1,5 km. V petek se bodo kolesarji pomerili na 142 km dolgi etapi od Poreča do Funtane, kraljevska etapa s skoraj 140 km bo potekala od Novigrada do Motovuna, zaključna od Pazina do Umaga pa bo dolga 118 km. V štirih dneh bo 167 kolesarjev iz 30 držav prevozilo 400 km.

Lani je skupno zmago osvojil Nizozemec Tijmen Graat, lani še član razvojne ekipe Jumbo Visma,  sedem slovenskih kolesarjev pa je skupno zmago osvojilo kar desetkrat.

UCI prepoved: Zakaj hrvaškega kluba ni na domačih spomladanskih dirkah?

Objavljeno: 07.03.2024