×

Istrska pomlad: Končna zmaga Francoza, Štajnar med dvajseterico

Istrian Spring Trophy

Francoz Noa Isidore je zmagovalec 47. dirke Istrska pomlad, ki se je pričela v četrtek in se z 118 kilometrsko etapo končala v nedeljo. Najbolje uvrščen Slovenec je Mihael Štajnar s 17. mestom v skupnem seštevku.

Skupno drugo in tretje mesto sta obdržala člana razvojne ekipe Visma | Lease a Bike, lani tretji Nizozemec Darren van Bekkum in Britanec Tomos Pattinson, ki je letos prvič nastopil na Hrvaškem.

S tretjim mestom v prologu in zmago v kraljevski etapi je 19-letni Noa Isadore (Decathlon AG2R La Mondiale Development) z 18 sekundno prednostjo pričel zadnjo etapo od Pazina do Umaga. Dobro delo ekipe se je obrestovalo, na letečem cilju je osvojil tri bonus točke in se v cilju veselil skupne zmage.

»Po dolgem in stresnem dnevu sem zelo srečen. Zaključek današnje etape je bil zame in za ekipo zelo težak in brez njih mi ne bi uspelo. Bilo je veliko napadov, a ostal sem miren in uspel obdržati vodstvo,« je povedal zmagovalec, ki je etapo zaključil na 10. mestu.

Najboljši Slovenec v zadnji etapi, ki so jo zaznamovali hud naliv in močni sunki vetra, je bil Tilen Finkšt (Adria Mobil) na 15. mestu, zmagovalec etape pa Čeh Matěj Zahálka (Elkov – Kasper). Ciljno črto je sicer prvi prevozil Francoz Mathys Rondel (Tudor Pro Cycling), a je bil kasneje, zaradi nenamernega krajšanja trase, diskvalificiran. V skupnem seštevku je najvišje, na 17. mestu, končal Mihael Štajnar (Sava Kranj Cycling).

V nedeljo prva dirka članov na domačih tleh

Velika nagrada Slovenske Istre že nekaj let povezuje štiri občine Slovenske Istre, prične in konča se v Izoli. Trasa bo od starta potekala do Baredov, preko Gažona do Dragonje. Nato bodo kolesarji nadaljevali pot do Sečovelj, Lucije, Strunjana in se vrnili nazaj v Izolo.

Zmagovalca dirke Istarsko Proljeće z ekipo, kot tudi nekaj drugih razvojnih ekip, pa ne bo na slovenskih dirkah, saj so za nadaljevanje izbrali belgijsko dirko evropske serije Youngster Coast Challenge in nizozemsko etapno dirko Olympia's Tour.

Objavljeno: 10.03.2024