×

Po dveh 7. mestih Bujak tik pred trideseterico

UAE

Na nedeljski enodnevni klasiki svetovne serije Tour of Drenthe, kjer je letos zaradi visokih stroškov odpadla dirka članov, je edina slovenska predstavnica Eugenia Bujak zasedla 29. mesto. Zmago je že četrtič zapored osvojila Nizozemka Lorena Wiebes (SD Worx - Protime).

Nizozemka je bila daleč najhitrejša v cilju razredčene glavnine 160 km dolge dirke, ki je imela letos nekoliko spremenjeno traso. Druga je bila Italijanka Elisa Balsamo (Lidl - Trek), tretja pa Nizozemka Puck Pieterse (Fenix-Deceuninck).

Eugenia Bujak (UAE ADQ) je za zmagovalko zaostala za 43 sekund. Bujakovi sicer klasike ustrezajo, na svoji prvi letošnji evropski dirki Omloop van het Hageland sedma. Njeno najboljšo uvrstitev v sezoni je izenačila na Veliki nagradi Oetingena v začetku marca. V tem in prihodnjem tednu jo čakata še dve belgijski klasiki, Danilith Nokere Koerse in Classic Brugge-De Panne.

Objavljeno: 11.03.2024