×

VN Brda–Collio: Že druga dirka slovenskega četvorčka Poljaku, Tilen Finkšt četrti

VN Brda - Collio

Po nedeljski VN Slovenske Istre so se kolesarji tokrat pomerili na novi mednarodni dirki v koledarju, Veliki nagradi Brda–Collio. Prvo zmago si je privozil Poljak Marcin Budzinski, ki je zmago iztržil že na nedeljski dirki s ciljem v Izoli. Najboljši Slovenec je Tilen Finkšt na 4. mestu.

Drugo mesto je osvojil Patryk Stosz (Felt Felbermayr), tretje pa Thomas Capra (CTF Victorius).

Na dirki se je pomerilo 30 ekip, med katerimi so bile vse slovenske, s skupaj 174 kolesarji, ki prihajajo iz 29 držav. 150 kilometrov dolga dirka je potekala na desetih krogih na Dobrovi. Krog je potekal skozi Medano in Plešivo na italijansko stran Brd, v Vipolžah pa so se kolesarji ponovno vrnili v Slovenijo.

Razplet dirke

Beg dneva je tvorila enajsterica, ki jih je glavnina v sedmem krogu ujela, dirka pa se je s številnimi napadi močno razplamtela. Deset kilometrov pred ciljem si je 30 km prednost privozil član Astanine razvojne ekipe 22-letni Britanec Max Walker, na VN Slovenske Istre najboljši v osvojenih gorskih ciljih. Glavnina ni bila preveč zainteresirana za lovljenje ubežnika, a je proti cilju vseeno dvignila tempo in dva kilometra pred ciljem ujela mladega Britanca. Za zmago so se pomerili najmočnejši, kot se je izkazalo, je bil ponovno najhitrejši Poljak Marcin Budzinski (Mazowse Serce Polski). Slovenec Tilen Finkšt (Adria Mobil) je bil prav tako v ospredju, dirko je končal na 4. mestu.

"Današnja dirka v Brdih je bila zelo zahtevna. Profil je bil na papirju lažji, a velikokrat smo že rekli, da so tiste dirke, ki so na videz lahke, na koncu vedno najtežje. Pobeg je trajal skoraj polovico dirke, zraven smo imeli Anžeta in je pokrival ta del dirke. Zaradi padcev smo z glavnino ubežnike ujeli, naša ekipa pa je nato naredila odlično delo v samem zaključku. Na koncu sem bil malce prekratek, dirka pa je bila vseeno dobra za našo Adrio Mobil," je dirko za domačo ekipo povzel Finkšt.

Šesto mesto je osvojil Dylan Hopkins (Ljubljana Gusto Santic), za prvo deseterico pa sta se uvrstila Natan Gregorčič (Ljubljana Gusto Santic) in Žak Eržen (CTF Victorious).

Zmagovalec dirke

Tretja dirka

V četrtek je ponovno v organizaciji kolesarskega kluba MebloJOGI Pro-concrete na sporedu VN Nove Gorice in Vipavske doline, kjer je lani zmagal Adam Toupalik (Elkov-Kasper), tretje mesto pa je osvojil Tilen Finkšt.

Avtor fotografij: Lawrence Cozzutto

Objavljeno: 19.03.2024