×

Tilen Finkšt v Novi Gorici ponovno do tretjega mesta, zmaga Italijana

VN Goriške in Vipavske Doline

Na Veliki nagradi Goriške in Vipavske doline, tretji dirki v sklopu spomladanskih dirk na slovenskih cestah, je zmago v šprintu vodilne skupine osvojil 18-letni Italijan Mattia Negrente. Tilen Finkšt je s tretjim mestom izenačil rezultat iz preteklega leta.

Kolesarji so se ob 13. uri pomerili na 155 kilometrski dirki UCI kategorije 1.2 s petimi razgibanimi krogi Nova Gorica–Selo–Preserje–Dornberk in štirimi zaključnimi krogi po Novi Gorici in Rožni Dolini. Na startu je bilo 173 kolesarjev iz 29 držav in trideset ekip, tudi vse slovenske, Adria Mobil, Ljubljana Gusto Santic, Sava Kranj Cycling, Meblo Jogi Pro-Concrete in Ribno Alpine Resort Bled. Etapa je imela tudi tri gorske in dva leteča cilja.

Nova Gorica

Ubežniki in razplet dirke

V prvem krogu sta glavnini pobegnila Matias Malmberg (Maloja Pushbikers) in Davide Basso (Gallina Ecotek Lucchini), kasneje sta ju zamenjala in Simone Zanini iz razvojne ekipe Astane in Jaka Primožič (Hrinkow Advarics). Ob zadnjem vzponu na Preserje je bilo njunega bega konec, do zadnjih krogov se je glavnina zelo razpotegnila. V zaključnem krajšem krogu po Novi Gorici je iz ospredja skočil Britanec Max Walker (Astana Qazaqstan Development) in pridobil nekaj sekund prednosti, kar pa ni bilo dovolj do cilja. Pospešil je zmagovalec prvh dveh dirk Poljak Marcin Budzinski, a tokrat je bila tudi zanj ciljna črta predaleč. Dirko je končal na nehvaležnem četrtem mestu. Zmaga je v finalnem šprintu pripadla kolesarju razvojne ekipe Astana Mattii Negrente, ki prvo leto dirka med mlajšimi člani. Ugnal je rojaka Lorenza Confortija (VF Group - Bardiani CSF - Faizanè). Na tretjem mestu je ciljno črto prevozil Tilen Finkšt (Adria Mobil). O razpletu je povedal:

V prvi deseterici je osmo mesto osvojil Avstralec Dylan Hopkins (Ljubljana Gusto Santic), ki z razpletom ni bil zadovoljen.

VN Gorišek in Vipavske doline 2024

Zmago na gorskih ciljih je osvojil Italijan Luca Paletti (VF Group - Bardiani CSF – Faizanè), zmagovalec letečih ciljev pa je postal Danec Matias Malmberg (Maloja Pushbikers).

V nedeljo se bodo kolesarji pomerili na VN Adrie Mobil, kjer na krilih zmage visokih načrtov današnji zmagovalec ne skriva, na ubranitev lanske zmage na domačem terenu pa upa tudi prvi favorit Tilen Finkšt.

Objavljeno: 21.03.2024