×

Velika nagrada Adria Mobil Žaku Erženu

VN Adria Mobil

Zadnjo izmed štirih dirk, ki so potekala v Sloveniji, je osvojil 18-letni Žak Eržen, član razvojne ekipe Bahrain Victorious in prišel do največje zmage v članski konkurenci. Lanski zmagovalec Tilen Finkšt (Adria Mobil) je kot drugi Slovenec dirko končal na 11. mestu.

Drugo in tretje mesto sta osvojila Italijana, drugi je bil Jakub Mareczko (Corratec - Vini Fantini) in tretji Simone Buda (Solme - Olmo).

Na dirki je nastopilo 176 tekmovalcev iz 28 držav in s petih celin. Kolesarji so se izpred Novega mesta podali na krog po Beli krajini in se vrnili v Novo mesto, kjer se je dirka zaključila s štirimi tako imenovani balkanskimi krogi s ciljem po kockah Glavnega trga. Pričakovano se je dirka razpletla v zadnjih metrih petega prihoda na Glavni trg v Novem mestu, ko je bil prepričljivo najmočnejši mladi Novomeščan.

Žak Eržen, ki ima v prvem delu sezone kot glavni cilj dirko Pariz–Roubaix, je v cilju povedal:

»Ekipa je naredila absolutno neverjetno delo. Na Brezovico smo sicer spustili, a na koncu skupaj potegnili glavnino. Na koncu ... neverjetno. Ne morem verjeti. Mimo grmske šole je do mene prišel Thomas Capra, na spustu in v vseh desnih ovinkih sva bila prvi in drugi. Na mostu sem vedel, da moram začeti sprint še pred kockami in nato sem samo še dokončal.«

Objavljeno: 24.03.2024