×

Dwars door Vlaanderen: Hud padec vodilne skupine, tudi favoritov za zmago na Dirki po Flandriji

Wout van Aert

Na dirki svetovne serije Dwars door Vlaanderen je 67 kilometrov pred ciljem prišlo do padca vodilne skupine, kjer jo je hudo skupil Belgijec Wout van Aert (Visma | Lease a Bike). Zmago je osvojil njegov ekipni kolega Matteo Jorgenson, ki je vodilni skupini pobegnil sedem kilometrov do cilja.

Na 189 km dolgi klasiki Dwars door Vlaanderen so bili poleg Wout van Aerta v padec udeleženi tudi Mads Pedersen, Jasper Stuyven, Biniam Girmay, Gianni Vermeersch, Alex Kirsch, Harry Sweeny, Michele Gazzoli in Anthony Turgis.Ta se je zgodil 67 kilometrov od cilja, na spustu proti Kanariebergu pri veliki hitrosti, povzročil naj bi jo dotik zadnjega kolesa.

Padec vodilne skupine
​Foto: zajem zaslona

Van Aert je po padcu dolgo časa v bolečinah in z vidnimi poškodbami hrbta sedel na tleh, pri čemer ni mogel zadrževati solz. Odpeljali so ga v bolnišnico, malo pa je verjetno, da bo lahko nastopil na nedeljskem kolesarskem spomeniku Dirki po Flandriji, vprašljiv je tudi njegov nastop na dirki Pariz-Roubaix. Kako bo z nastopom še enega v krogu favoritov Danca Madsa Pedersena, ki je na enodnevni belgijski klasiki Gent–Wevelgem pred nekaj dnevi v šprintu ugnal van der Poela, prav tako ni znano. Sicer se je po padcu pobral in nadaljeval dirko, a je ni končal.

Zadnje informacije o stanju Belgijca - Poročilo ekipe

Odstop Tratnika

Na dirki je ob kapetanu ekipe van Aertu nastopil tudi Jan Tratnik, ki pa je odstopil po 80 kilometrih dirke. Zmagovalec februarske uvodne klasike Omloop Het Nieuwsblad je preteklo nedeljo na belgijski klasiki Gent–Wevelgem padel in z glavo udaril ob tla. Težave je imel tudi z bolečinami v kolenu in golenici, ki pa naj ne bi bile prehude. Vendar današnji odstop lahko pomeni, da tudi Tratnik ne bo pripravljen za Dirko po Flandriji.

Luka Mezgec (Jayco AlUla) je dirko končal na 43. mestu, Matevž Govekar (Bahrain Victorius) je bil 67. Za zmagovalcem, 24. letnim Američanom, sta zaostala za 3 minute in 48 sekund.

Ženska dirka

Na 130 km dolgi ženski preizkušnji je zmagala Nizozemka Marianne Vos (Visma | Lease a Bike), ki je ugnala rojakinjo Shirin van Anrooij (Lidl – Trek). Eugenia Bujak (UAE ADQ) je bila 63.

Objavljeno: 27.03.2024