×

Gal Glivar zmagovalec dirke Giro del Belvedere v Italiji, uspešen tudi Erazem Valjavec

Gal Glivar

21-letni Gal Glivar (UAE Emirates Gen Z) je zmagovalec italijanske enodnevne dirke Giro del Belvedere, ene od pomembnejših dirk v koledarju kolesarjev do 23 let. Postal je drugi slovenski zmagovalec, leta 1996 je slavil Gorazd Štangelj, med zmagovalci pa so tudi imena, kot so Juan Ayuso (UAE Emirates),  Stefan Küng (Groupama - FDJ) in v zadnjih dveh izdajah Romain Grégoire (Groupama - FDJ) in Johannes Staune-Mittet (Team Visma | Lease a Bike).

Na velikonočni ponedeljek se je na 85. izvedbi dirke Giro del Belvedere pomerilo 35 ekip in 175 kolesarjev. Vodilna skupina se je oblikovala na zadnjem vzponu 168 kilometrske dirke z 2085 metri vzpona, v zaključku pa je bil v sprintu manjše skupine najmočnejši Gal Glivar, drugo in tretje mesto sta osvojila Italijana Davide Donati (Biesse - Carrera) in Ludovico Crescioli (Technipes #inEmiliaRomagna).

Na dirki so se pomerile tudi slovenske ekipe Adria Mobil, Ljubljana Gusto Santic in Sava Kranj Cycling, a člani ekip dirke niso končali.

Erazem Valjavec z dobro predstavo na Gran Premio del Perdono

17-letni Erazem Valjavec (Autozai - Contri) je prav tako tekmoval v Italiji, kjer je na mednarodni dirki Gran Premio del Perdono osvojil šesto mesto. Njegov ekipni kolega Italijan Alessio Magagnotti je bil drugi, zmago in tretje mesto pa sta si zagotovila člana ekipe GRENKE - Auto Eder Danec Theodor Aiguat Clemmensen  in svetovni podprvak Nemec Paul Fietzke. Danec si je zmago privozil s pobegom 3,5 km pred ciljem dirke in slavil solo zmago.

Objavljeno: 01.04.2024