×

Andrej Žavbi z zmago, Tadej Sedar drugi na UCI Gravel Wörthersee

Žavbi

V nedeljo je v Avstriji potekala dirka UCI Wörthersee Gravel Race, ki je štela tudi kot kvalifikacijska tekma za svetovno prvenstvo. Na krajši razdalji je bil absolutno najhitrejši Slovenec Andrej Žavbi. Na daljši je zmagal Avstrijec Sebastian Schönberger, Slovenec Tadej Sedar je postavil 56. čas, s čimer je v kategoriji od 19 do 34 let osvojil drugo mesto. Med ženskami je bila na daljši razdalji najhitrejša predstavnica ekipe BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo, Italijanka Giada Borghesi.

Sedar

Prva izvedba dirke je k našim sosedom ob Vrbsko jezero pripeljala številčno in močno udeležbo iz večine evropskih držav, ZDA, Kanade, Avstralije, na dirki pa je bilo tudi veliko število slovenskih tekmovalcev. Zanimanje za udeležbo je bilo izredno, zato je organizator povečal število udeležencev iz tisoč na tisočdvesto.

Mlajše kategorije so se pomerile na 144 kilometrov dolgi trasi s 1680 višinskimi metri. Za kategorije 60 let in več je bila dirka dolga 98 kilometrov, premagati so morali dobrih 1000 višinskih metrov. Dirka je večinoma potekala po makadamu in delno po cesti, gozdnih poteh ter travnikih. Štart in cilj sta bila ob Vrbskem jezeru.

Žavbi

Na krajši razdalji je bil med vsemi najhitrejši Andrej Žavbi (Tuš Team), na drugo mesto se je uvrstil  svetovni prvak Belgijec Dirk Claes (Granfondoteam.be). Na daljši razdalji je Tadej Sedar (Pocinkovalnica Celje) osvojil 2. mesto v kategoriji 19-34 let. Oba sta se kvalificirala na svetovno prvenstvo, kar je z osvojenim 5. mestom v kategoriji 40-45 let dosegel tudi Uroš Vene (Granfondo Slovenija) in David Budimir s 13. mestom v kategoriji 50-54 let.