×

Avstralec v dresu Ljubljana Gusto Santic do zmage v prvi etapi

Ljubljana Gusto Santic

V sredo se je pričela štiridnevna etapna dirka Beograd – Banjaluka, kjer je prvo etapo zmagal Dylan Hopkins. 22-letni Avstralec je odlično pripravljenost pokazal že na slovenskem četverčku, tokrat pa je končno prišel do prve zmage. Na dirki je tudi lanski zmagovalec Gregor Matija Černe (mebloJOGI Proconcrete), ki je etapo končal v glavnini 57 sekund za zmagovalcem na 27. mestu.

Drugi je bil 27-letni Nemec Anton Albrecht (P&S Metalltechnik Benotti) in tretji 27-letni Kanadčan Daniel Koszela (XSpeed United Continental). Oba sta bila del ubežne trojice, a jima je Hopkins pobegnil štiri kilometre pred ciljem.

Štajnar prepozen za zmago

Četrti je ciljno črto prevozil 23-letni Mihael Štajnar (Sava Kranj Cycling), ki se je nekaj sekund veselil zmage, nevede, da so trije kolesarji že v cilju. Tudi njemu je uspelo s prednostjo šestih sekund ubežati glavnini. V drugi etapi bo nosil majico najboljšega na gorskih ciljih. V prvo dvajseterico se je uvrstil še njegov klubski kolega Marcel Gladek (Sava Kranj), ki je bil 17.

Prva etapa

Hladna deževna etapa s ciljem v Bijeljini je bila ravninska. Na startu prve etape je bilo 155 kolesarjev iz 35 držav. Bila je dolga 140 kilometrov, dirka pa se je odločila na enem izmed krajših vzponov. Ubežna trojica si je privozila dovolj prednosti, da je glavnina ni uspela ujeti. Dirka se konča v nedeljo, ko bo start zadnje etape v Doboju, cilj pa v Banjaluki.

Objavljeno: 18.04.2024