Moje prijave (0)
×

BMX Race Ljubljana 2024 v znamenju nemških reprezentantov

BMX Race Ljubljana

Z BMX Race Ljubljana začetek sezone dirkanja s kolesi BMX na domačih tleh. Odlične predstave domačih tekmovalcev v mlajših kategorijah.

Z dirko BMX Race Ljubljana se je začela sezona v mednarodni seriji dr. Auer BMX Alpe-Adria. Dirka s statusom UCI C1 je pomenila enega izmed vrhuncev sezone za mnoge tekmovalce. Najbolj prestižna zmaga je v kategoriji članov je šla tokrat v roke nemškega reprezentanta Philipa Schauba.

Vikend dirkanja v BMX Parku Ljubljana, ki se je začel v petek z zabavnim tekmovanjem Argeta Junior KoloPark Pokal pred Alejo, je v Ljubljano pritegnil tekmovalce iz Avstrije, Italije, Madžarske, Nemčije in Slovaške, seveda pa prav tako celotno slovensko BMX sceno. Glavni motiv za člane v kategoriji championships so bile seveda točke UCI, ki štejejo v kvalifikacijsko kvoto za olimpijske igre, ter bogat nagradni sklad. Za večino domačih in tujih tekmovalcev pa je dirka BMX Race Ljubljana odprla sezono v seriji dr. Auer BMX Alpe-Adria, za mnoge osrednji seriji tekmovalne sezone.

Video vrhunci sobotne preizkušnje BMX Race Ljubljana 2024

Slovenci odlično

Izmed slovenskih tekmovalcev so slavili Gaj Gorza (TBP Lenart) na nedeljski dirki moških starosti nad 17 let, po dve zmagi v dveh dneh pa so osvojili Jošt Ložar (13-14 let), Maj Nanut (11-12 let) in Aleksandar Gajić (9-10 let), vsi člani kluba organizatorja Kolesarskega društva Rajd. Tudi na sobotni dirki najmlajših tekmovalcev so bili uspešni Slovenci. Rajdovec Feliks Benedik med amaterji starosti 10-12 let, Dominik Belna v skupini 7-9 let ter Brina Frank (oba BSX Racing Team Maribor) v skupini do 6 let.

Sobotno dirko moških nad 17 let je dobil Nemec Liam Webster (BMX Team Cottbus e.V.). V nedeljo je osvojil drugo mesto na kategorizirani dirki, na prvo mesto se je namreč uvrstil rojak Philip Schaub (MSC Ingersheim). Schaub je bil nepremagljiv, dobil je vse tri mote in tako prvič slavil v Ljubljani.

Regijski in hkrati slovenski pokal se nadaljuje v maju v Mariboru. Celotna BMX srenja se seveda že ozira proti vrhuncu sezone, olimpijski dirki v Parizu.

Vsi vrstni redi kmalu na bmxraceljubljana.si.

Glavni pokrovitelj dirke je Mestna občina Ljubljana. Partnerji dirke so še Zavarovalnica Triglav, Sinter, Unior, Factory Store, Extreme Vital, Bikehanic, Casio, Lumar, Spar OnLine, SelectBox, medijski partner mtb.si in Kolesarska zveza Slovenije.

Uradna spletna stran dirke: bmxraceljubljana.si