×

Jaka Primožič zmagovalec Velike nagrade Vorarlberga

Jaka Primožič

V Avstriji je na prvi maj potekala 13. izvedba močne dirke GP Vorarlberg, kjer je bil v finalnem sprintu najmočnejši Jaka Primožič, ki si je tako privozil drugo zmago v letošnji sezoni. Marca je slavil na enodnevni dirki Radsaison-Eröffnungsrennen Leonding.

Na 13. Veliki nagradi Vorarlberga (UCI kategorije 1.2) v Nenzingu se je pomerilo 152 kolesarjev iz 20 držav. Dirka je potekala po osmih večjih in treh kratkih krogih, ki so naredili končno selekcijo. Za zmago se je v zaključku pomerila deveterica. Najboljše noge je imel Jaka Primožič (Hrinkow Advarics), ki je po več kot 160 km dolgi dirki z 2.392 višinskimi metri zmagal v močni ubežni skupini pred lanskim zmagovalcem Čehom Michaelom Borošem (Elkov - Kasper). Tretji je bil Avstrijec Martin Messner (WSA KTM Graz). Lani je Primožič na dirki osvojil tretje mesto.

Primožič, ki mu vročina med dirko sicer ni ustrezala, je ob pomoči ekipe, v kateri je tudi Žiga Horvat, prišel do odličnega rezultata, z zmago pa je še utrdil vodilni položaj v avstrijskem pokalu Road Cycling League Austria.

Na dirki je bila tudi ekipa Ljubljana Gusto Santic, kjer je ciljno črto na 34. mestu prevozil le zmagovalec prve etape dirke Beograd Banjaluka Avstralec Dylan Hopkins.

Objavljeno: 01.05.2024