×

Članica ekipe Btc City Ljubljana Zhiraf do 4.mesta

btc City Ljubljana
​Foto: Btc City Ljubljana Zhiraf

V petek se je v Bretaniji odvijala dirka prve kategorije La Classique Morbihan, ki šteje tudi za francoski pokal. Članica ekipe BTC City Ljubljana Zhiraf Giada Borghesi, vodilna v francoskem pokalu, jo je zaključila na 4. mestu.

Dirko, dolgo 114 km, so zaznamovali padci zaradi dežja, spolzkih cest in blata na cesti. Med padci, ki so redčili glavnino, so se znašle tudi Hana Žumer, Giorgia Serena in Špela Colnar, ki jo je najslabše odnesla. Na rahlo vzpenjajočem se cilju v Josselinu je zmagala članica ekipe UAE Team Adq, Eleonora Camilla Gasparrini, druga je bila Poljakinja Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling) in tretja Francozinja Jade Wiel (FDJ-SUEZ).

Nika Bobnar (WCC) je bila najboljša Slovenka na 34. mestu, Pintar je bila 61., Žumer pa 109.

Published: 03.05.2024