×

Jakob Omrzel deveti na etapni Dirki miru na Češkem

KZS

Mladinska reprezentanca je pretekli teden dirkala na eni najtežjih etapnih dirk Závod míru juniorů/Course de la Paix Juniors. Najvišje, na 9. mesto skupno, se je uvrstil Jakob Omrzel. Najboljši slovenski rezultat tako ostaja Jaki Primožiču, ki je leta 2016 dirko končal na tretjem mestu.

Mladinsko reprezentanco so poleg Jakoba sestavljali Gal Oblak, Jon Pritržnik, Sven Aleksander Mernik, Bor Ebner in Bor Berlak. Najvišje, na 6. mestu v času zmagovalca, je Jakob končal prvo, 100,8 km dolgo etapo. Drugi dan sta mladince čakali dve poletapi, najprej so se pomerili na 8,8 km dolgem kronometru, kjer je bil ponovno med slovenskimi predstavniki najhitrejši Jakob s 45. mestom in zaostankom 57 sekund za kasnejšim končnim zmagovalcem Dancem Albertom Withenom Philipsenom. Popoldan je sledila še 61,4 km dolga etapa od Roudnic do mesta Štětí, kjer so vsi slovenski reprezentanti v cilj prišli v času zmagovalca.

V soboto so se pomerili na kraljevski etapi od Teplic do Olbernhaua, dolgi 133,9 km, kjer so morali premagati nekaj manj kot 2.600 višinskih metrov. Jakob Omrzel je ciljno črto prevozil na 19. mestu z dvema sekundama zaostanka, etapo so končali še Ebner na 77., Oblak na 85. in Berlak na 105. mestu.

Nedeljska zadnja etapa je bila dolga skoraj 100 kilometrov. Zmagal je domačin Krištof Kral, vsi slovenski predstavniki pa so v cilj prišli v času zmagovalca. Skupno vodstvo je obdržal Danec Withen Philipsen, Omrzel je za njim zaostal 1:11 minute. Oblak Gal je dirko končal na 77. mestu, Bor Ebner na 100. in Bor Berlak na 105. mestu.

Objavljeno: 06.05.2024