Iscrizioni personali (0)
×

Cheile Grădiștei: Maruša Tereza Šerkezi zlata v kratkem krosu

Maruša Tereza Šerkezi

Maruša Tereza Šerkezi je po nedeljski zmagi na DP v kratkem krosu danes postala še evropska mladinska prvakinja! Na startu danes tudi Filip Utranker.

V dežju in blatu na ne lahki trasi kratkega krosa je Maruša Tereza Šerkezi deklasirala konkurenco in prvo zasledovalko, Švicarko Laro Liehner, po petih krogih in 21 minutah ter 44 sekundah dirkanja za seboj pustila za 24 sekund. Bron je šel na Madžarsko k Regini Bruchner. Slednja je za Slovenko zaostala 40 sekund.

Vrstni redi

Video vrhunci dirke mladink

Cheile Grădiștei, včeraj

Včeraj so na prizorišču evropskega prvenstva potekale kvalifikacije za finale dirk v kratkem krosu. V kvalifikacijah sta nastopila mladinec Filip Utranker in Matic Kranjec Žagar v moški kategoriji. Utranker se je v svoji kvalifikacijski skupini uvrstil na 10. mesto in se uvrstil v današnji finale, Matic Kranjec Žagar pa je bil 24. in je v svoji kvalifikacijski skupini uvrstitev v finale zgrešil za štiri mesta.

Današnja dirka mladincev

Filip Utranker se danes na svojem krstnem nastopu v dresu slovenske reprezentance v mladinski konkurenci ni približal dosežku iz kvalifikacij. Dober rezultat mu je preprečil padec v drugem krogu, pri katerem se je s kolenom močno udaril ob skalo. Kot poročajo iz slovenskega tabora, bo Utranker nared do sobotne dirke v olimpijskem krosu. Vrstni redi.