×

Kolesarski spektakel za mlade v Idriji

VN Idrije

Od petka do nedelje je v Idriji in okolici potekala jubilejna, 10. izvedba Velike nagrade Idrije, po domače Giro d'Idrija. Na mednarodni etapni dirki so se pomerili dečki od A do C, mlajši mladinci ter mlajše in starejše mladinke. Poleg slovenskih so tekmovali tudi kolesarji iz Hrvaške, Avstrije in Italije. V preteklosti je dirka že gostila danes vrhunske kolesarje svetovne serije, kot so Jan Tratnik, Matej Mohorič, Luka Mezgec in Tadej Pogačar.

VN Idrije

Skupni zmagovalci po treh etapah:

Starejše mladinke: Taja Mehle (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT)

Mlajši mladinci: Osskar Mernik (KD KNEŽJEGA MESTA CELJE), ki smo ga povabili pred mikrofon.

Mlajše mladinke: Hana Jeromel (PERUTNINA PTUJ)

Dečki A: Gal Klun (POGI TEAM UAE GENERALI)

Deklice A: Maša Žalig (KK TROPOVCI)

Dečki B: Žak Nedeljkovič (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE)

Deklice B: Živa Bohak (PERUTNINA PTUJ)

Dečki C: Nik Plut (POGI TEAM UAE GENERALI)

Deklice C:  Lara Hajnrihar (SAVA KRANJ CYCLING)

VN Idrije

Petkov vzpon

V petek popoldan so kolesarji dirko pričeli z 296 metrskim vzponom s povprečnim naklonom 8,7 odstotka iz Idrijske bele v Zadlog, s ciljem v t.i. Syukovem ovinku, kot so domačini poimenovali ovinek v čast Janu Tratniku. 500 metrov pred ciljem jih je čakal tudi gorski cilj.

VN IDRIJE

Na kronometru do novih najhitrejših časov

Vožnja na čas

Po zahtevni petkovi dirki so se kolesarji v soboto preskusili na posamičnem kronometru. Trasa je potekala ob strugi reke Idrijce do Idrijske bele. Dolga je bila 5,66 km s skupnim vzponom 74 metrov. Kar nekaj deklet je podlo čase do sedaj najboljših. Med deklicami B je Živa Bohak za 12 sekund izboljšala rekord domačinke Nuše Moroz, med deklicami A je bila Neža Rezelj (KK Adria Mobil) za 17 sekund hitrejša od lanskega rezultata njene klubske sotekmovalke Lare Mehle. Med mlajšimi mladinkami pa je po dolgih devetih letih rekordni čas Katje Kerpan (MebloJogi) za 18.9 sekunde izboljšala Meta Tancik (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT).

VN Idrije

VN Idrije

Atraktivna dirka z nekaj padci

VN IDRIJE

Nedelja je bila rezervirana za krožno dirko po centru Idrije s startom in ciljem pred mestno hišo na glavnem mestnem trgu. Ob Antonijevem rovu jih je čakal krajši vzpon z gorskim ciljem, nato pa tehnično zahtevnejši del proti mestnemu središču. Krog je bil dolg 1250 metrov. Dečki C in deklice C in B so prevozili 8 krogov v skupni dolžini 10 km, dečki B in deklice A 14krogov oziroma 17,5 km, dečki A in mlajše mladinke 20 krogov in 25 km, kot zadnji pa so nastopili mlajši mladinci in starejše mladinke. Čakalo jih je 30 krogov in 37,5 km. Zaradi hitrih spustov in zahtevnih zavojev je prišlo tudi do nekaj padcev in sprememb med vodilnimi v skupnem seštevku, ena izmed osmoljenk zaradi padca in strgane verige je bila tudi Meta Tancik.

VN Idrije

Gorske in sprinterske majice

VN Idrija

Največ točk na gorskih ciljih so osvojili Nik Plut (dečki C), Gal Hrastnik (dečki B), Gal Klun (dečki A) in Matic Vintar (mlajši mladinci).

Sprinterske majice so osvojili Nik Plust (dečki C), Žak Nedeljkovič (dečki B), Gal Klun (dečki A) in Osskar Mernik (mlajši mladinci).

OKI izziv

OKI

V nedeljo so se na kratki dirki kot zadnji pomerili najmlajši kolesarji na poganjalčkih in kolesih, pri katerih se ni merilo prenosov. Nekateri počasi, drugi že prav napadalno so se lotili kroga oziroma dveh, v cilju pa so bili prav vsi zmagovalci.